"Geleneğimiz Geleceğimiz" "Geleneğimiz Geleceğimiz"

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde anma programı düzenlendi
Anma programı öncesinde Vali Recep Soytürk ve protokol üyeleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk ve Cumhuriyet” konulu kitap ve fotoğraf sergisini gezdi.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Ardından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Demirhan günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.
Öğretim üyesi Demirhan, şu ifadeleri kullandı:
 “Dünya tarihi çağlar boyunca üstün nitelikli askerlerin ve yüksek yetenekli devlet adamlarının etkin yaşamlarını dile getirir. Ama bunlardan çok azı hem bir siyasi lider hem de bir askeri dehadır. Bugün ölümünün 85. yılında andığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, işte böyle önemli iki yeteneğe sahip çok müstesna bir kişiliktir. Askeri dehasının yanında siyasi zekası, onun Milli Mücadele’de başarılı olmasında en büyük etkenlerden biridir.”
Daha sonra Atatürk temalı resim, şiir ve kompozisyon  yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Soytürk ve protokol üyeleri tarafından verildi.
Kadriye Nazif Gölge Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk konulu orotoryonun sahnelenmesinin ardından anma programı sona erdi.
Anma programının ardından Vali Soytürk, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
Anma programına Vali Soytürk’ün yanı sıra Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Uğurlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, il protokolü, siyasi parti temsilcileri katıldı.

Kaynak: Özge Ebecek