İkiz Göller'de renk cümbüşü İkiz Göller'de renk cümbüşü

Tekirdağ’da cuma gecesi başlayan ve sabah etkisini artıran sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Polis ekipleri, trafiğin yoğun olduğu noktalarda önlem alarak sürücüleri dikkatli seyretmeleri yönünde uyardı. 
SAĞANAK ÇİFTÇİYİ SEVİNDİRDİ
Bir süredir sıcaklık ve yağışın olmaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşanan Tekirdağ’da beklenen sağanak geldi. Kentte aniden bastıran yağış özellikle çiftçileri sevindirdi. Buğday eken çiftçiler yağışla birlikte sevinç yaşadı. Yağışların bir süre daha devam etmesinin barajlardaki doluluk oranını da etkileyeceği belirtildi.
ÇATILAR ZARAR GÖRDÜ
Edirne'de de sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. İşe gidenler şemsiyelerle yağmurdan korunmaya çalışırken bazıları da iş yerlerinin girişlerinde yağışın durmasını bekledi.
Polis ekipleri trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda önlem aldı.
İpsala ilçesinde de fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları zarar gördü, ağaçlar devrildi. Belediye ekipleri devrilen ağaçları keserek kaldırdı.
TEDBİRLİ OLUNMALI
Kırklareli'nde de sağanak aralıklarla etkili oldu.  Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre bölge genelinde rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Kaynak: Özge Ebecek