Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, Marmaraereğlisi ve Çorlu ilçelerini ziyaret ederek devam eden ve tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi, planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişlerinde bulundu.
İlçe programları kapsamında ilk durağı Marmaraereğlisi olan Yüceer, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Mustafa Onur Bozkurter’i makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi ve Marmaraereğlisi Belediyesi bürokratlarının katılımıyla ilçenin ihtiyaçlarına ilişkin bir toplantının gerçekleştirildiği ziyarette, saha incelemeleri de yapıldı.

ARITMA TESİSİNİN KAPASİTESİ ARTIRILACAK
Saha ziyaretleri çerçevesinde TESKİ Marmaraereğlisi Şube Müdürlüğü, Marmaraereğlisi Sahili ile TESKİ Yeniçiftlik İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ni  inceleyen Yüceer, teknik personelden yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İhtiyaçlara göre, tesislerde kapasite artırımına gidileceğini vurgulayan Yüceer, incelemeler sırasında vatandaşların talep ve beklentilerini de dinledi. Yüceer, vatandaşlara daha yaşanılabilir bir kent hedefi için durmaksızın çalışacaklarının sözünü verdi.

Marmaraereğlisi’nin ardından Çorlu’yu da ziyaret eden Yüceer, Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu’da yapımı tamamlanan ve devam eden hizmet ve projeleri yerinde inceledi. Çalışmaların son durumuna ilişkin teknik personelden bilgiler aldı.

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK SPOR TESİSİ
Yüceer, Çorlu programı sırasında ilk olarak Çorlu 100. Yıl Spor Salonu’nda incelemelerde bulundu.
100. Yıl Spor Salonu, 20 bin 419 metrekare alan üzerinde inşa edildi ve toplam 13 bin 986 metrekare kapalı alana sahip. 2 bin 500 seyirci kapasitesi bulunan, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FİBA) standartlarında ve Trakya’nın en büyük spor tesisi olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu, ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak kapasiteye sahip.
Tesisin ilçe için önemli bir ihtiyacını karşılayacağına dikkati çeken Yüceer,
yapılacak çalışmalarla tesisin işlevselliğinin daha da artırılacağını belirtti.

“OTOGAR 51 BİN METREKARE ÜZERİNE İNŞA EDİLİYOR”
Daha sonra yapımı son aşamada olan Çorlu Otobüs Terminali’nde devam eden çalışmaları en ince ayrıntısına kadar yerinde inceleyen ve son durum hakkında bilgiler alan Yüceer, yeni otogarın hem işlevsellik hem de kapasite anlamında Çorlu’ya yakışan bir otogar olacağına vurgu yaparak otogarın Çorlu’ya değer katacağını söyledi.
Hıdırağa Mahallesi sınırları içerisinde yapımı devam eden otogar, 51 bin 84 metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. Proje kapsamında 17 bin 363 metrekare kapalı alanı da olan tesis, şehirlerarası otobüs terminali ve çevre yerleşkeler terminali olmak üzere iki bölümden oluşacak. Terminalde 20 gişe, giden ve transit yolcu katında 30 peron, giden yolcu katında 10 peron ve 20 otobüs bekleme cebi yer alacak. Çevre
Yerleşkeler Otobüs Terminali’nde ise 10 gişe bulunacak. Ayrıca terminal bünyesinde danışma, polis, zabıta noktaları, banka, ATM’ler, araç kiralama, PTT, kargo, emanet eşya büroları, 9 dükkan, sağlık birimi, kuaför, pastane, büfeler, otobüs bakım atölyesi, mescit, WC’ler, teknik hizmet birimleri, 110 araçlık misafir araç otoparkı, 26 araçlık servis, 32 araçlık işletme otoparkı ve taksi durağı da olacak.

Yüceer, Önerler Mahallesi içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı inşaat çalışması ile inşaat tamamlandıktan sonra yapımına başlanacak olan üst yapı proje alanında incelemelerde bulundu. Başkan Dr. Yüceer, ayrıca vatandaşların ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılanması için teknik personele talimatlar verdi.

KUZEY YOLU PROJESİYLE ÇORLU TRAFİĞİ RAHATLATILACAK
Yapımı Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sürdürülen ve Çorlu’da alternatif bir yol olacak Kuzey Yolu Projesi bağlantı yollarından olan Kemalettin Mahallesi Halit Ziya Uşaklıgil Caddesi’ni de inceleyen Yüceer, projede gelinen son duruma dair bilgiler aldı.
Bahse konu Kuzey Yolu Projesinin tamamlanmasıyla birlikte, Çorlu kuzeyinde, doğudan batıya ulaşım sağlanmış olacak. Proje kapsamında 1 Kasım Caddesi’nden Dumlupınar Caddesi’ne, daha sonra Halit Ziya Uşaklıgil ve ardından Fatih Caddesi’ne bağlantı yapılacak ve Çorlu’ya alternatif bir yol kazandırılarak ilçe trafiği büyük oranda rahatlatılacak.

Minik Kumsal Avrupa’da “şah-mat” diyecek Minik Kumsal Avrupa’da “şah-mat” diyecek

 “SU TAŞKINI SORUNU ÇÖZÜLECEK” 
Yüceer, inceleme programı kapsamında son olarak Şeyh Sinan Mahallesi İbrahim Çallı Sokak’taki yağmur suyu çalışmasını ve Kemalettin Mahallesi TOKİ bağlantı yolu yapım çalışmasını yerinde inceledi.
Bülent Ecevit Bulvarı ile Uysal Sitesi bölgesinde olan ve altyapı çalışması gerçekleştirilecek olan alanı ekiplerle birlikte inceleyen Başkan Yüceer, yetkililere vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına gerekli çalışmanın ivedilikle başlatılması talimatını verdi ve şu şekilde konuştu: 
“Bölgedeki yakıcı sorunları biliyoruz. Özellikle yoğun yağmur yağışı sonrası oluşan kötü tabloyla ilgili hemşehrilerimizle görüştük. Bu
soruna kesin bir çözüm üretilmesiyle ilgili gerekli talimatları verdim. Kısa sürede, kalıcı bir çözüm için gereken her şey yapılıyor.”
İncelemeler sırasında vatandaşlarla da sohbet eden Yüceer, talep, öneri ve beklentileri dinledi. İlçe belediyeleri ile koordineli bir şekilde güçlü bir hizmet ağı oluşturacaklarına dikkatİ çeken Yüceer, halk için halk odaklı bir belediyecilik
anlayışıyla çalışacaklarını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi