30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü kutlama etkinliklerine Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlandı.

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutan Vekili Tank Albay Tufan Yaman, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Cihan Tuncer, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Özçoban, Siyasi Parti Başkanları ve Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, gaziler, Asker-i Erkan, öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Törende Malkara Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Malkara Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı'na sunulmasının ardından Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımızın söylenmesi ile birlikte bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı Türk Bayrağımız göndere çekildi.

Çelenk töreninin sona ermesinin ardından saat 9.45'de Kaymakamlık Makamında tebrikat töreni gerçekleştirildi.

Atatürk Bulvarı üzerinde saat 10.00'da başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreninde Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutan Vekili Tank Albay Tufan Yaman, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine katılanların bayramını kutladılar.

30 Ağustos Zafer Bayramı programında Üst Teğmen Tuncay Demircioğlu’nun yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından,  Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Zeynep Yasemin Pak “30 Ağustos”, Gülşen Baş ise “Zafer Türküsü” adlı şiiri okudular.

Kutlama töreninde Malkara Halk Eğitimi Merkezi Halk oyunları ekibi gösterisi sergilediler.

Halk oyunları ekibi gösterisinin ardından törene katılan askeri birliklerin ve gazilerin tören geçişinin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı sona erdi.

trakyagazetesi-Malkara'da Zafer Bayramı coşkusu2

trakyagazetesi-Malkara'da Zafer Bayramı coşkusu3

Muhabir: Zehra Kıyıcı

Editör: Trakya Gazetesi