“Emek kokan” sergi “Emek kokan” sergi

Toplumun her kesimine ulaşmaya çalışarak eğitim hizmeti veren Malkara Belediye Akademisi başarılarla dolu bir dönem sonunda gerçekleştirdiği yıl sonu programında genç, yaşlı, öğrenci ve yetişkinleri bir araya getirerek onların , sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerine katkıda bulundu.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, CHP Malkara İlçe Başkanı İsmail Uzun ve CHP Malkara İlçe Başkanlığı Teşkilatı Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner ve Ahmet Nazif Balcı, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda 2024 yılında eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler muhteşem bir gösteri sergiledi.
Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk programda gerçekleştirdiği konuşmada, yetişkinden çocuğa, her yaş grubuna hitap eden geniş yelpazedeki kursların, Malkara’nın sosyal ve kültürel yaşamına büyük katkı sağladığını belirterek “Kıymetli hemşehrilerim, değerli Malkaralılar, çocuklarının, eşlerinin, torunlarının gösterisini izlemeye gelen değerli velilerimiz, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Malkara Belediye Akademisi, 2015 yılında kapılarını açtığı günden bu yana binlerce kursiyere eğitim vererek, kişisel, bilinçsel ve akademik gelişimlerine katkı sağlamıştır. Bugün itibariyle 1614 kursiyeri ve 25 eğitmeniyle gurur duyuyoruz. Bugün burada, 2024 yılında eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizin gösterilerini izlemek için bir aradayız. Malkara Belediye Akademisi olarak, her zaman olduğu gibi toplumun her kesimine destek olmaya devam edeceğiz. Sosyal ve kültürel etkinliklerimizi artırarak, şehrimizin kültürel mirasına ve toplumsal dokusuna katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Bu güzel gecenin keyfini çıkarmak için burada olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Hepinize keyifli seyirler diliyorum” dedi.
Belediye Başkanı Nergiz Karaağaç Öztürk’ün konuşmasının ardından, programa renk katan Malkara Belediyesi Kursiyerlerinin muhteşem performansları izleyicileri büyüledi. Minikler Halk Oyunları Gösterisi, Piyano Öğrencilerinin Müzik Performansları, İngilizce Kursu 2. Sınıf Öğrencilerinin Sunumları, Drama Kursu Öğrencilerinin Skeçlerinin Sunumları, Aerobik Kursu Öğrencilerinin Gösterisi, Tiyatro Kursu Öğrencilerinin Skeçlerinin Sunumu, Keman, Gitar, Davul ve Klarnet Kursu Öğrencilerinin Müzik Performansları, Yetişkin Halk Oyunları Ekibinin Gösterisi ile salonda büyük bir coşku yaşandı.
Gösterilerin sona ermesiyle birlikte Belediye Başkanı Nergiz Karaağaç Öztürk, alkışlar eşliğinde sahneye çıkarak kursiyerlere verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti ve kurs bitirim belgelerini tek tek takdim etti.
2024 Yılı Malkara Belediye Akademisi Yıl Sonu Programı çekilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.
Malkara Belediye Akademisi’ndeki “Yetişkinlere Yönelik Kurslar” şunlar:
Ahşap Boyama, Takı Tasarım, Dikiş, Amigurumi (Örgü Bebek), Ebru Sanatı, Hüsn-i Hat & Tezhip, Yaratıcı Drama – Tiyatro, Klarnet, Bağlama, Gitar, Keman, Yan Flüt, Aerobik / Step / Pilates, Halk Oyunları (Kadın)
Çocuklara Yönelik Kurslar ise şöyle:
İngilizce, Akıl ve Zeka Oyunları, Yaratıcı Drama, Ebru Sanatı, Halk Oyunları (3. Sınıf ve Üzeri), Çocuk Korosu, Temel Resim, Piyano, Gitar, Keman, Yan Flüt, Aerobik / Step / Jimnastik, Halk Oyunları (Kadın), Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Badminton, Masa Tenisi, Taekwondo

Kaynak: Haber Merkezi