Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara Belediyesi ve Malkara Ziraat Odası’nın işbirliğinde Çavuşköy Mahallesi’nde 8. Hasat Bayramı etkinliği düzenlendi. Hasat Bayramı etkinliğine; CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nalkar, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Vasfi Güner, siyasi parti başkanları, belediye meclis üyeleri, STK başkanları, muhtarlar, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitler adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlik Çavuşköy Mahalle Muhtarı Erdal Esen, Malkara Ziraat Odası Başkanı Ender Çeşme ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Ulaş Ay’ın konuşmaları ile devam etti.
Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk konuşmasında, şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin genç gezginleriyle buluştular Türkiye’nin genç gezginleriyle buluştular

 “Gerek dünyada gerekse ülkemizde meydana gelen doğal afetler, pandemi gibi salgın hastalıklar gıda üretiminin ve sağlıklı gıdaya ulaşımın insan hayatındaki en önemli şey olduğu gerçeğini bir kez daha bizlere kanıtladı.
Artan dünya nüfusu ve iklim krizinin etkileriyle değişen iklim koşulları, sağlıklı gıdaya ulaşımı her geçen gün zorlaştırsa da, etkin ve tasarruflu sulama sistemleri, gelişen tarım teknolojileri, bilimsel tarım uygulamaları sayesinde yaşanabilecek olumsuzlukların üstesinden gelinebilmektedir. Tarıma yapılacak yatırım geleceğimize, çocuklarımıza yapacağımız yatırımdır. Alın teriyle sulanan topraklar en bereketli hasatları verir. Tüm yıl boyunca gözüne bakılan mahsullerimizin artık hasat zamanı geldi. Tarlalarımız ekildi, gübreler atıldı, ilaçlar atıldı, zaman zaman yağmur dualarımız yapıldı, hayırlısıyla hasat zamanına ulaştık. Takip ettiğimiz kadarıyla verimlerin genel ortalamanın üzerinde olması bizleri sevindiriyor. Allah üreticimize kazasız belasız bol bereketli bir hasat dönemi yaşamayı nasip etsin
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun konuşmasında üreticilere bereketli bir hasat dönemi diledi.
Konuşmaların ardından üreticiler için özel olarak hazırlanan hediye çekilişi etkinliği gerçekleştirildi. Şanslı çiftçiler sürpriz hediyelerle ödüllendirildi.
Çekilişin ardından protokol üyelerinin katılımıyla temsili hasat uygulaması gerçekleştirildi. Malkara Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın sahne almasıyla program sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi