Malkara Belediye Meclisi toplandı Malkara Belediye Meclisi toplandı

Malkara Kültür Merkezi’nde Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa; Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel, 95’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Meslek Yüksek Okulu Müdür V. Öğr. Gör. Metin Dağ, Malkara İlçe Jandarma Komutanı Tolga Özçoban, Malkara İlçe Emniyet Müdürü Bilal Erdem, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Vasfi Güner, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, STK Başkanları ve temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Peksöz yapmış olduğu günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

Anma programı, video gösterimi, şiirlerin okunması, Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından oratoryo sunumu, İstiklal Marşımızı Ezbere ve Güzel Okuma Yarışması Lise birincisinin, İstiklal Marşımızı okuması ve “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Yüksel, , 95’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Meslek Yüksek Okulu Müdür V. Öğr. Gör. Metin Dağ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından ödüllerin takdim edilmesinin ardından anma programı son buldu.

Kaynak: Haber Merkezi