Malkara’nın tarihi kitap oldu Malkara’nın tarihi kitap oldu

Kutlama töreni, 23 Nisan 2024 Salı günü saat 10.30'da Atatürk Anıtı önüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra belediye başkanlığı koltuğu Belkıs Emine Çelik İlkokulu öğrencisi Elif Çalışkan’a devredildi. Kutlamalar 15 Temmuz Demokrasi Parkı, Şehitlik Parkı ve 23 Nisan Parkı yanında gerçekleştirilen Çocuk Şenliği ile devam etti.
Atatürk anıtı önünde başlayan törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb. Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner, İlçe Emniyet Müdür Vekili Barış Gökçe Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Özçoban, Cumhuriyet Savcısı Ogün Durmuş, Meslek Yüksek Okulu Müdür V.  Öğr.  Gör. Metin Dağ, Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları, Gaziler, Muhtarlar, Kurum Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler, Basın Mensupları ve vatandaşlar katıldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı saat 11.00’de eski otogar alanında büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen program ile devam etti.
Eski otogar alanında Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başlayan törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç'ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.
“Türkiye ve Bayrak” gösterilerinin ardından Belkıs Emine Çelik İlköğretim Okulu 3-A sınıfı öğrencisi İclal Aydın, 4 – A öğrencisi Serra Kul, 4 –A sınıfı öğrencisi Beyza Özdemir 23 Nisan Şiirlerini, 3 – B öğrencisi Feyza Hilal Okutucu ise Egemenlik Bayramı şiirini okudular.
Belkıs Emine Çelik İlköğretim Okulu öğrencileri “Damarımda Kanımda” ve “Jimnastik gösterilerini gerçekleştirdiler.
Gerçekleştirilen gösterilerin ardından Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb. Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner, Cumhuriyet Savcısı Ogün Durmuş ve Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri takdim ettiler.
Halk Oyunları gösteriminin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sona erdi.
Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner Temsili Olarak Koltuğunu Teslim Etti
Kutlama programının ardından Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner koltuğunu temsili olarak Belkıs Emine Çelik İlkokulu öğrencisi Elif Çalışkan’a bıraktı.
Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner, Elif Çalışkan ile fikir alışverişinde bulunup geleceğinin başarılarla dolu olmasını temenni etti.
Malkara Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Çocuk Şenliği etkinliği, 23 Nisan 2024 Salı günü 13.00 – 18.00 saatleri arasında 15 Temmuz Demokrasi Parkı, Şehitlik Parkı ve 23 Nisan Parkı yanında yoğun bir katılımıyla gerçekleştirildi.
23 Nisan Parkı Yanında Şişme Oyun Grubu, 15 Temmuz Demokrasi Parkı’nda Sokak Oyunları, Çuval Yarışması, Yumurta Taşıma Yarışması, Halat Çekme Yarışması, Sandalye Kapma Yarışması, Şehitlik Parkı'nda Yüz Boyama, Palyaço, Ebru Atölyesi, Resim Atölyesi etkinlikleri gerçekleştirildi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklerde geleceğimizin teminatı çocuklarımız gönüllerince doyasıya eğlendiler.
Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner ve beraberindeki Malkara Belediye Meclis Üyeleri 15 Temmuz Demokrasi Parkı, Şehitlik Parkı ve 23 Nisan Parkı Yanında yapılan etkinlik alanlarını gezip çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayıp, mutluluklarına ortak oldular.
23 Nisan Çocuk Şenliği etkinliğinde gönüllerince eğlenen çocukların aileleri ve geleceğimizin teminatı çocuklarımız, Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk’e gerçekleştirilen etkinlik için teşekkürlerini belirttiler.

Kaynak: Haber Merkezi