Kutlama töreni, 19 Mayıs 2024 Pazar günü saat 10.30'da Atatürk Anıtı önüne Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin sunulması, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitler adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Törene; Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb. Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Cumhuriyet Savcısı Cihan Tuncer,  İlçe Emniyet Müdür V. İsmet Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Özçoban, Meslek Yüksek Okulu Müdür V.  Öğr.  Gör. Metin Dağ, Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdür V. Merve Yiğit Alıcı, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, Belediye Meclis üyeleri, dernek başkanları, gaziler, muhtarlar, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Malkara için doğal gazda yeni talep Malkara için doğal gazda yeni talep

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı saat 11.00’de eski otogar alanında gerçekleştirilen program ile devam etti.
Eski otogar alanında Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitler adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Merve Yiğit Alıcı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.
Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Yusuf Kurt “O Geliyor” adlı şiiri, Çetin Aysal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini ve Metehan Çıngar ise Gençliğin Ata'ya Cevabı’nı okudu.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen sportif ve kültürel yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerini Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb. Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Cumhuriyet Savcısı Cihan Tuncer, Gençlik ve Spor İlçe Müdür V. Merve Yiğit Alıcı ve Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından takdim edildi.
İlçe Spor Merkezi öğrencilerinin tekvando  gösterilerinin ve Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin halk oyunları gösterilerinin ardından tören son buldu.

Kaynak: Haber Merkezi