Malkara Belediyesi Nisan 2024 Dönemi Meclis Toplantısı, Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk’ün başkanlığında, 
belediye binasındaki Meclis Odası’nda gerçekleştirildi.
Öztürk tarafından Hükümet Binası önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler adına saygı duruşunun  ardından, Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı’na başlandı.

Toplantıda 19 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı, komisyon kararlarına ait dosyalar meclise sunuldu. Değerlendirilmesi gereken gündem maddeleri ise görüşülmek üzere ihtisas komisyonlarına havale edildi.

“Yaratıcı” dolandırıcılar yakalandı “Yaratıcı” dolandırıcılar yakalandı

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
Belediye Meclis Katipliğine Fatma Süerden Köse ve Kamuran Kınay, Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner ve 2. Başkan Vekili Saim Özden, Encümen Üyeliğine Sami Adalı ve Hamiyet Kurban, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliğine Sunay Sezgin, Ersin Öztürk Kamuran Kınay, Seda Akçay Soğancı ve Hasan Simen, İmar Komisyonuna Hüseyin Vasfi Güner, Ahmet Tezcan, Mehmet İren, Bülent Kırmızı ve Hayati Akgümüş,
İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonuna İlhan Önen, Afşin Turan, Kamuran Kınay, Aycan Karakır ve Yılmaz Küçük, Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonuna Saim Özden, Afşin Turan, Uygar Engin, Uğur Eker ve İsmail Özcan, İçişleri Komisyonuna Sermet Gülcivan, Ersin Öztürk, Ahmet Tezcan, Seda Akçay Soğancı ve Aycan Karakır, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Meclisine Hamiyet Kurban, Marmara Belediyeler Birliği Meclisine Fatma Süerden Köse, Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği Meclisine Hüseyin Vasfi Güner, Umut Öge, Trakya Belediyeler Birliği Meclisine Sermet Gülcivan ve İlhan Önen, Tarihi Kentler Birliği Meclisine Sunay Sezgin seçildiler.

Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, toplantıda yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı:
 “İlk meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Komisyona seçilen meclis üyesi arkadaşlarımıza ve tüm meclis üyelerimize çalışmalarında başarılar diliyorum. Alınan kararların ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi