Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların ilçe merkezine ulaşım ihtiyaçlarını rahat ve konforlu bir şekilde sağlayabilmeleri için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Eylül ayının ikinci haftasından itibaren Malkara’nın kırsal mahallerinde ulaşım hizmeti verecek 57 – 58 – 59 – 60 numaralı hatları hayata geçiriliyor.

Günden güne büyüyen ulaşım ağı hakkında bir açıklama yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; "Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte vatandaş odaklı hizmetlerimize devam ediyoruz. Kırsal mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımız toplu taşıma sisteminden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ulaşım ağımızı genişletiyoruz. Artık otobüslerimiz sadece ilçe merkezlerinde değil, kırsal mahallelerimizde de hizmet verecek. Günden güne büyüyen ulaşım ağımız, açtığımız ve ihtiyaç halinde açacağımız yeni hatlarla beraber daha da genişleyecek. Toplu ulaşım sisteminde yaptığımız yatırımlar hız kesmeden devam edecektir.

TEKPARK Ulaşım A.Ş tarafından yapılan düzenlemeler sonucunda Eylül ayının ikinci haftasından itibaren kırsal mahallelerimize seferlerimiz başlayacak.

Kırsal mahallelerimizde toplu taşıma seferlerinin başlamasını sağlayan başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak olmak üzere, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcımız Erdin Eral’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

YENİ HATLARLA BİRLİKTE BELİRLENEN GÜZERGÂHLAR ŞUNLAR:

57 Numaralı Hat Güzergâhı

Bayramtepe, Davuteli, Dolu, Hemit, Kürtüllü, Hasköy, Yaylaköy, Ahmetpaşa ve Malkara

58 Numaralı Hat Güzergâhı

Sağlamtaş, Çınarlıdere, Emirali, Çimendere, Balabancık, Karacahalil, Gözsüz ve Malkara

59 Numaralı Hat Güzergâhı

Mestanlar, Doğanköy, Bağpınarı, Kozyörük, Sarnıç, Kiremitlik, Batkın, İbrice ve Malkara

60 Numaralı Hat Güzergâhı

Sağlamtaş, Kalaycı, Müstecep, Deliller, Vakıfiğdemir, Dereköy, Yenice, Kermeyan, Yörük, Karamurat, Kırıkali, Evrenbey, Karaiğdemir, İshakça ve Malkara

Trakya Gazetesi Haber Merkezi

Editör: Trakya Gazetesi