Semih Çelenk’in yazdığı ve yönettiği “Gelin Tanış Olalım”da Fırat Tanış’ bir Abdal hikayesi ile sahneye çıkıyor.
Oyuncunun olağanüstü olarak tanımlanan performansına sahnede Cem Erdost İleri, Mehmet Taylan Ünal, Sitar Sertaç Şanlı ve Mesut Ulusan enstrümanlarıyla eşlik ediyor. Donkişot Tiyatro Tarık Güvenç’in yapımcılığında sahneye taşınıyor.

“Tüylü Dostlarımız” kermesine davetlisiniz “Tüylü Dostlarımız” kermesine davetlisiniz

“Gelin Tanış Olalım” hikâyeye türkülerin, deyişlerin eşlik ettiği türkülü bir seyirlik; bir türkü müzikali… “Gelin Tanış Olalım” seyirciyi kadim ozanların sesleriyle, sözleriyle kavrayan toplu bir ritüel… Türkülere içten geldiği gibi eşlik edebileceğiniz toplu bir terapi, iç dünyanıza yapacağınız bir yolculuk… Fırat Tanış, sesiyle sözüyle bu yolculukta rehberiniz, kılavuzunuz olacak.
Bugünden bir Abdal anlatır hikayeyi...
Bu hikaye, her şeyin ateş ve kül olduğu, rüzgarların külleri savurduğu, avuçlarımızın bomboş kaldığı bir kabusun ortasında sıçrayıp uyandığımızda anlatıldı.
Türkülerin yollarından geçerek, ezgilerin izlerini sürerek, aşktan ve hayattan, ayrılıktan ve vuslattan, sıla ve gurbetten, haktan ve hakikatten, dağların başından, suların kıyısından, ekinlerin içinden geçerek anlatıldı bu hikaye...
Tanışalım, bakışalım, konuşalım, gönülden söyleşelim diye.
Türkü söyleyelim, salınalım, oynayalım diye...
Kavilleşelim, yolda buluşalım, suyu ekmeği paylaşalım diye..."
 “Gelin Tanış Olalım” sevgiyi, dostluğu, paylaşmayı, dünya hısımlığını ve kardeşliğini yeniden gündeme getirecek, ayrılığı gayrılığı silecek, 80 dakikalık bir hikâye..."

Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım, 19 Aralık Salı günü saat 20.30’da Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde olacak. Biletler 555 liradan başlayan fiyatlarla biletinial.com’da.

Kaynak: Özge Ebecek