Ergene Belediye Meclisi toplandı  Ergene Belediye Meclisi toplandı 

Rasim Yüksel, Ulu Önder Atatürk’ü Anma Günü olan 10 Kasım’ı da içine alan 10-16 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında Ergene’nin çeşitli mahallelerinde faaliyet gösteren esnafı tek tek ziyaret etti. 
Yüksel, esnafa Ergene Belediyesi logosu da bulunan Atatürk Evi motifli duvar saati hediye etti.
Esnaf ve vatandaşlar da son derece anlamlı bu hediye karşısında Başkan Yüksel’e teşekkür etti.
Ergene’nin Ulaş, Marmaracık, Yeşiltepe ve Sağlık Mahallesi başta olmak üzere diğer mahallelerinde de çeşitli esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Yüksel, vatandaşlarla da bir süre görüştü. 
Yüksel, yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
“Ergene Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te dünyaya geldiği evin bire bir aynısını müze konseptiyle de birleştirerek Ergene’de öğrenciler başta olmak üzere halkımızın kullanımına sunduk. Öğrenciler tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Ulu Önderimiz Atatürk’ün hayatının her evresinin tasvir edildiği müze konseptli Ergene Belediyesi Atatürk Evi’nin kabartma motif olarak yer aldığı duvar saatlerini esnafımıza ve vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu tepkiler ve gördüğümüz memnuniyet bizleri de fazlasıyla mutlu ediyor.”

Kaynak: Özge Ebecek