Komisyon kararları onaylandı Komisyon kararları onaylandı

Marmaraereğlisi Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısı kapsamında mecliste görev yapacak komisyonlar için üye seçimleri yapıldı. Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Mustafa Onur Bozkurter başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında belediyenin farklı komisyonlarında 5 yıl boyunca görev alacak yeni meclis üyeleri oylama ile belirlendi. Bozkurter toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında; yeni dönemde, Marmaraereğlisi’ne yatırım ve hizmetlerle değer katacaklarını belirtti.
Yeni dönemin ilk meclis toplantısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için saygı duruşu ardından İstiklal Marşı ile başladı.
Meclis başkan vekilliği ve divan katip üye seçimiyle devam eden toplantıda Hakkıcan Alçan  ve Abbas Ateş, Meclis 1. ve 2. Başkan vekilliğine seçildi. Gönül Yılmaz ve Caner Ertaç Asil katip üye olarak seçildi. Toplantıda belediye encümeni, imar komisyonu, plan bütçe komisyonu, hukuk komisyonu, eğitim kültür turizm komisyonu, çevre ve sağlık komisyonu, gençlik ve spor komisyonu, tarife ve özel bölgeler komisyonu üyelikleri seçildi.
Belediyeyi halkla birlikte yönetecek
Yeni dönemin ilk meclis toplantısında meclis üyelerine hitap eden Marmaraereğlisi Belediye Başkanı M. Onur Bozkurter, yeni dönemde Marmaraereğlisi’ne değer katacak hizmet ve yatırımların gerçekleşmesi temennisinde bulundu. Başkan Bozkurter, ‘’Değerli Marmaraereğlililer yeni dönem hepimize hayırlı olsun, Allah utandırmasın, üstün başarılar diliyoruz. Artık Marmaraereğlisi’nde çalışan, üreten,yüzü gülen, insanlar olacak. Muhtarından, STK'sına, siyasi partisinden, halkına köylüsüne, işçisine, emekçisine, gencine yaşlısına kadar halkın belediyesini burada hep beraber yöneteceğiz. Her parti gruplarıyla tüm meclis üyelerimizle bürokratıyla siyasisiyle el ele vererek Allah’ın izniyle Marmaraereğlisi’ni Tekirdağ’ın incisi yapacağız.’’ İfadelerini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi