Marmaraereğlisi'nde düzenlenen açılış törenine, Belediye Başkanı Mustafa Onur Bozkurter, CHP İlçe Başkanı Saim Boz, CHP ilçe örgütü, muhtarlar ve Marmaraereğlisi halkı katıldı.
Onur Bozkurter, törende yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı:
"Bugün burada, şehrimizin gelişimine katkı sağlayacak önemli bir projenin açılışı için toplanmış bulunuyoruz. BELPARK Otoparkı, Marmaraereğlisi'nin modernleşme yolunda attığı önemli adımlardan biri olarak, hemşerilerimize daha konforlu ve güvenli bir yaşam sunma amacımızın bir yansımasıdır. İlçemizin önemli eksiklerinden biri olan otopark sorununu da bu açılışımızla çözmüş oluyoruz. Tekirdağ'ın diğer ilçelerinde, İstanbul'un ilçelerinde ne varsa Marmaraereğlisi'nde de o olacak. Arkamızda bulunan, bugün açılışını yapacağımız alan, önceki günlerde atıl durumda olan, ne olduğu belli olmayan bir alandı. Gördüğümde çok üzülmüştüm. İlçemizin trafik ve otopark sorunu olduğunu biliyordum ve bu eksikliği gidermek de bize nasip olduğu için çok mutluyum. Belediyemizin ekonomisine de gelir artıracağını biliyoruz.”

“TÜRKİYE'NİN İNCİSİ YAPACAĞIZ”

Komisyon kararları onaylandı Komisyon kararları onaylandı

Bozkurter, şunları kaydetti:
“Hizmet yok dediler, hizmet var. Belediye başkanı sahada yok dediler, belediye başkanı ilçenin her alanında. Otoparkımız değişimin simgesidir. İleriki yıllarda çok katlı otoparklar da yapacağız. Marmaraereğlisi'ni Tekirdağ'ın incisi, Türkiye'nin incisi yapacağız." dedi.

BELPARK Otoparkı'nın faaliyete geçmesiyle birlikte Marmaraereğlisi'nde otopark sorununun büyük ölçüde çözülmesi ve şehir içi trafiğin rahatlaması bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi