Minikler teknolojiyi öğreniyor Minikler teknolojiyi öğreniyor

Marmaraereğlisi Belediyesi, ramazan ayında birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla düzenlediği mahalle iftarlarına devam ediyor. 
İlçenin farklı noktalarında gerçekleştirilen bu özel etkinlikler, mahalle sakinlerini bir araya getirerek hem sosyal bağları kuvvetlendiriyor hem de yardımlaşma ve dayanışma ruhunu artırıyor.
Bu yıl da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan mahalle iftarlarında, salonlar dolup taşıyor.
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, her akşam iftar sofralarında vatandaşlarla bir araya gelerek, onlarla yakından ilgileniyor. Ata, vatandaşların sıkıntılarını dinliyor, sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor ve birlikte dua ederek, ramazanın manevi atmosferini yaşamak için çaba gösteriyor.
Geleneksel mahalle iftarları, Marmaraereğlisi'nin farklı bölgelerinden gelen insanları bir araya getiriyor. Birlikte aynı sofrada buluşan Marmaraereğlililer kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştiriyorlar. Marmaraereğlisi’nde ramazanın bereketi ve paylaşma duygusu en güzel şekilde yaşanıyor.
Her akşam ilçenin farklı bir mahallesinde vatandaşlarıyla bir araya gelen Hikmet Ata yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
 ‘’On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in gönüllere huzur veren manevi ikliminde gerçekleştirdiğimiz geleneksel mahalle iftarımız vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşiyor. Ramazanın bereketi ve coşkusuyla halkımızla bir araya gelmek bizleri mutlu ediyor. Bizler için ramazan ayı sadece ibadetle geçen bir ay değil, aynı zamanda birlik ve beraberliğin pekiştiği, komşuluk ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bu nedenle her yıl olduğu gibi bu yıl da mahalle iftarlarında halkımızla aynı sofrayı paylaşarak bu güzel geleneklerimizi sürdürüyoruz. Bu mübarek gecelerde davetimize icabet edip iftar programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.’’

Kaynak: Haber Merkezi