Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer ve Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası Hasan Ali Yücel Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, yüklenici firma KAİSER tarafından Ulaşım Ana Planı ve Toplu Taşıma Acil Eylem Planı hakkında bir sunum gerçekleştirildi.
Ulaşım Ana Planı ve Toplu Taşıma Acil Eylem Planı kapsamında yürütülecek çalışmalarla ulaşım konfor seviyesini yükseltilmesi, kent içi hareketliliğin daha düzenli hale getirilmesi, makro ve mikro ölçekteki sorunlara çözümlerin üretilmesi hedefleniyor. 

Sürdürülebilir çözümler sunan planın toplumun tüm kesimlerine hitap edeceği ve Tekirdağ halkının refah seviyesini yükselteceği öngörülüyor.

RAYLI SİSTEM ELE ALINDI
Toplantıda ayrıca ilgili daire başkanlıklarının iş birliğini gerektiren kent içi ulaşım planlarının imar planları ile entegrasyonunun sağlanması, toplu taşıma hizmetlerinin geliştirilerek raylı sistemlerin yaygınlaştırılması, yeni ulaşım ağlarının oluşturulması ve kavşak noktalarının belirlenmesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Tekirdağ halkına daha güçlü ve daha modern ulaşım hizmeti verilmesine yönelik çalışmalar başlatıldı.

Tekirdağ plajları tatilcileri bekliyor Tekirdağ plajları tatilcileri bekliyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, toplantının ardından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “Tekirdağ’ın gelecekteki ulaşım planlamasını ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Kentin mevcut durumdaki ulaşım ihtiyaçları ile geleceğe yönelik ulaşım taleplerini göz önünde bulundurarak çok kapsamlı
bir ulaşım stratejisi hazırladık. Bu doğrultuda çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüttüğümüz Tekirdağ Ulaşım Ana Planı ve Toplu Taşıma Acil Eylem Planı çalışmalarında ciddi bir yol kat ettik. Yüklenici firma yetkilileri ile durum değerlendirmesi yaptık. Bundan sonra da ulaşım alanında olduğu gibi diğer
alanlarda da ilkleri gerçekleştirmeye ve halkımızın yaşamaktan keyif alacağı bir Tekirdağ hedefiyle gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Haber Merkezi