İlhami Özcan Aygun, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

TREDAŞ’tan memnuniyet yüzde 97 TREDAŞ’tan memnuniyet yüzde 97

Aygun mesajına, “Ulusal kurtuluş meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 105. yılı kutlu olsun” sözleriyle başladı. 

Aygun, şöyle devam etti:

“Çok zor koşullarda, ‘Vatanın bütünlüğü ve milletin istiklali tehlikededir’  diyerek Samsun’dan Milli Mücadele sürecini başlatan Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, gücünü milletten almıştır. Amasya Genelgesi, Erzurum ve Sivas Kongreleri ile Anadolu’yu Milli Mücadele için örgütleyen, milli iradeyi her aşamada etkin hale getiren Atatürk, bağımsızlığa giden yolda Kurtuluş Savaşı’nın kilometre taşlarını oluşturmuştur. Hem emperyalist işgale hem de Saray/Sultan/İstanbul
hükümetine karşı ulusal egemenlik mücadelesini yürütmüştür. ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ sözleriyle halkına duyduğu güveni ortaya koymuştur.”

Aygun, şunları kaydetti:
“Bu anlamıyla 19 Mayıs, ulusal egemenlik yolunda Türk halkının şahlanış günüdür, varoluş mücadelesinin ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı tarihtir. Millî Mücadele sürecinin daima hafızada yaşatılması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ruhuna sadakat duyulması, hepimizin vatandaşlık sorumluluğudur. Çok zor koşullarda kurulan vatanımızı gençlerimiz ile koruyarak, geleceğimize sahip çıkmalıyız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarken, bize bağımsız ve demokratik bir ülke inşa eden Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran ve minnetle anarım.”

Kaynak: Haber Merkezi