Trakya Kariyer Fuarı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi destekleriyle Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi paydaşlığında 27-28 Aralık’ta yapıldı. 

Sevgi Eksikliği Psikolojik Sorunlara Zemin Hazırlıyor ! Sevgi Eksikliği Psikolojik Sorunlara Zemin Hazırlıyor !

Fuarda 300’ün üzerinde kamu ve özel sektör firması stant açtı, firma yetkilileri ile kamu kurumlarının temsilcileri öğrenciler başta olmak üzere stantları ziyaret eden katılımcılar ile görüştü. Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü fuar alanında stant açarak öğrencilere ve mezunlara İŞKUR hizmetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Tekirdağ İŞKUR’u temsilen İl Müdürü Yaşar Esen, Şube Müdürü Adem Pusaoğlu ile İş ve Meslek Danışmanı Murat Biltekin fuara katıldı. Tekirdağ ilinden firmalar da fuarda stant açtı.

KARİYER FUARI NEDİR
Kariyer Fuarları, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, üniversiteler, kamu-özel sektör kurumları ve meslek odalarının iş birliği ile ilki 2019 yılında düzenlenen; öğrencilerin iş hayatını tanımaları ve istihdam edilebilirliklerinin artırılması amacını güden kariyer etkinlikleridir. Kariyer Fuarları ile gençlere öğrenim gördüğü üniversite adına bakılmaksızın birer yetenek olduklarının hissettirilmesi, istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanması ve genç istihdamının desteklenmesi, kamu kurumlarının, nitelikli iş gücü arasındaki bilinirliğinin ve işveren marka değerinin arttırılması ile nitelikli öğrenci ve mezunların kurumlara kazandırılması ile gençlerin işverenlerle etkileşimi artırılarak, reel sektörün beklentileri hakkında bilgilendirilmeleri ve kariyer farkındalıklarının yükseltilmesi amaçlanmaktadır.

Edirne’de düzenlenen Kariyer Fuarı’na, üniversite öğrencileri ve iş arayanlar yoğun katılım gösterdi. Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir İŞKUR görevlileri, İŞKUR standını ziyaret eden danışanlara bilgi paylaşımı gerçekleştirdi ve iş arayanları uygun açık iş ilanlarına yönlendirdiler.

Kaynak: Haber Merkezi