Tekirdağ Valisi Soytürk’ten 15 Temmuz mesajı Tekirdağ Valisi Soytürk’ten 15 Temmuz mesajı

Soytürk, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında,  her yeni yılın yeni bir başlangıç olduğunu, yeni umutları ve beklentileri de beraberinde getirdiğini belirtti. 

2023 yılını acı ve tatlı hatıralarıyla geride bırakırken, büyük umutlar, beklentiler, coşku ve heyecanla hep beraber yeni bir yıla girildiğini aktaran Soytürk, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Geride kalan yılın muhasebesini yaparken, 2024 yılının en iyi şekilde geçmesi için hangi adımları atmamız gerektiğini düşünmeli, zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi en verimli şekilde değerlendirmeliyiz. 2023 yılında hayata geçirilen ve devam edilen projelerle Tekirdağ’ın kalkınması ve gelişmesi için önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Yaşanan bütün bu gelişmelerde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, sayın bakanlarımıza şükranlarımı arz ediyor; milletvekillerimize, yerel yönetimlere, STK’lara, sanayicimize, kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerine, basınımıza ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Marmara’nın incisi, Trakya’nın mavi gözlü şehri Tekirdağ’ın daha fazla gelişmesi,
daha fazla kalkınması, daha iyi tanıtılması, bölgenin ve ülkemizin en önemli cazibe merkezlerinden birisi haline gelmesi için yaptığımız çalışmalarımız yeni yılda da artarak devam edecek.
Vatandaşlarımızın yeni yıla huzur ve güven içerisinde girebilmeleri için her türlü
tedbir alınmaktadır. Yılın son günü ve gecesinde polisimiz, jandarmamız, AFAD, sağlık kuruluşlarımız ve yerel yönetimler, Valiliğimiz koordinasyonunda görev başında olacaklardır. Bu vesile ile, 2024 yılının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Tüm halkımızın ve her kademedeki çalışma arkadaşlarımın yeni yılını kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: Özge Ebecek