CHP Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Murat Uysal, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı

Partililerin ve vatandaşların doldurduğu CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nda gerçekleşen açıklamaya CHP İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli ve Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin ile gelen Murat Uysal, alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde karşılandı.

Murat Uysal yaptığı konuşmada, “Süleymanpaşa İlçe Başkanlığımız döneminde çok önem verdiğim bir konu vardı. Parti içinde farklı düşüncelerimiz olsa da Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında biz olmanın bilinciyle örgütümüzün gençlerine, kadınlarına tecrübeli büyüklerimize sahip çıktık, elimizi uzattık ve kulak verdik” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde  tecrübe edindiğini aktaran Uysal, şöyle devam etti:

“5 yıldır da belediye meclis üyesi olarak tecrübe edinmeye devam ediyorum. Artık bu tecrübelerimi Cumhuriyet Halk Partim ve şehrim için kullanma vaktinin geldiğine inanıyorum. Her insan yaşadığı çevreyi güzelleştirmek, geliştirmek adına çabalarda bulunur. Odamızı, evimizi, iş yerimizi belki sokağımızı belki de yaşadığımız mahalleyi. Benim adaylık hikayem de aslında böyle başlıyor. Çocukluk sevdam Tekirdağ merkezini, büyükşehir olmamız sonrası verilen adıyla Süleymanpaşa’yı, daha ileri götürmek, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini şehrime kazandırmak adına yola çıkma kararı aldım. İki sevdam Süleymanpaşa ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni aynı hedefte geleceğe taşımak, çocuğundan en yaşlısına kadar herkesin yaşamaktan memnun olacağı bir şehir yaratmak için Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olarak karşınıza çıktım.”

İhtiyaç sahibi ailelere ziyaret İhtiyaç sahibi ailelere ziyaret

Uzun süredir bir hayali gerçekleştirmek için hazırlandığını vurgulayan Uysal, şunları kaydetti:

“Son 15 yıllık süreçte belediyelerin yapılanmalarından attıkları adımlara, bütçe kullanımlarından verdikleri hizmetlere en çok da halkımızın istek ve memnuniyetine dikkat ettim. Geldiğimiz noktada şehrimizin ihtiyaçlarını tespit ettik. Çocuklarımızın geleceğini, gençlerimizin eğitimi ve sonrasında uygun koşullarda iş hayatına girme sürecini ve büyüklerimizin yaşam kalitesini yükseltmeye hazırız. Vatandaşın şikayetlerinin bittiği, yüzlerinin güldüğü, bir Süleymanpaşa’yı ben hayal edince daha da heyecanlanıyorum. Birçok il ve ilçeden geri kalmış durumda olan, boş vaatlerle hep kandırılan şehrimizi geleceğe yönelik projelerimizle ileri götüreceğiz. 
Şehrimiz son dört yılda, altyapısından üst yapısına, eğitimden sosyal hayata ve istihdama kadar her alanda mağdur edilmiştir. Ama projelerimizle şehrimizi tekrar ayağa kaldıracağız. Bunları yaparken çok önemli bir husus var, altını çizmek istiyorum. Örgütümüze sahip çıkacağız. Kavga ederek değil el ele tutuşarak. Daha önce yaptık. Yine yapacağız. Yerel yönetim ile parti arası ilişkiyi hiçbir zaman bozmayacağız. Belediye ve örgüt arasında güçlü bir bağ kuracağız. Halk ile bütünleşecek bütün vatandaşlara kapımızı sonuna kadar açacağız.”

trakyagazetesi-“Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunacağım”2

Kaynak: Gökmen Yüce