Erdin Eral, CHP İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Eral, burada yaptığı konuşmada, 1981 yılında esnaf Doğan Eral ve CHP’nin içinde çeşitli kademelerde görev yaparak partinin neferlerinden olmuş Gülçin Bilmeç Eral’ın ilk evladı olarak Tekirdağ’da dünyaya geldiğini söyledi. 

İlk ve ortaöğrenimimi Tekirdağ’da tamamladıktan sonra ülkenin en köklü liselerinden Kuleli Askerî Lisesi’nde eğitim gördüğünü, akabinde Kara Harp Okulu’ndan sistem mühendisi ve Jandarma Teğmen olarak mezun olup Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ordusunda göreve başladığını belirten Eral, “Ayrıca Jandarma Dil Okulu’nu birincilikle bitirip devlet bursuyla Savunma Bilimleri Enstitüsü’nde Etnik Farklılıkların Siyasallaşması konusunda yüksek lisansımı tamamladım. Türkiye’nin en genç Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanlığı görevleri de dahil olmak üzere Jandarma Teşkilatı’nın pek çok kademesinde vatanıma hizmet verdim” dedi.

Festival coşkusu Tekirdağ’ı sardı Festival coşkusu Tekirdağ’ı sardı

2014 yılında Tekirdağ’ın büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte tecrübelerini memleketi için kullanmak amacıyla Kadir Albayrak’ın oluşturduğu ekipte yer almaya karar verdiğini aktaran Eral, “Görevime Trafik Zabıta Şube Müdürü olarak başlayıp Zabıta Dairesi Başkanlığıyla devam ettim. Ardından Büyükşehir Belediyemizin en büyük daire başkanlıklarından biri olan Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevine başladım. Daha sonra pek çok daire başkanlığının bünyesine bağlı olduğu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine gelerek yaklaşık 1500 personelimizin de yöneticiliğini üstlendim. Ek olarak 5 yıl boyunca Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin Encümen üyelerinden biriydim. 21 yıllık idarecilik tecrübemi artık kentimizin yönetiminde söz sahibi olmak için kullanmak istiyorum” diye konuştu. 
Eral, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü kendisine kılavuz edindiğini belirtti. 
“SÜLEYMANPAŞA’YI MODERN VE YAŞAYAN BİR KENT YAPACAĞIM”

Eral, şöyle devam etti: “Gece gündüz demeden Süleymanpaşa’ya hizmet etmek üzere adayım ve size söz veriyorum partimizin ve Cumhuriyetimizin 100. yılında Süleymanpaşa Belediyesini yeniden atamızın en büyük mirasımdır dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne kazandıracağız. Biz çalışacağız, Süleymanpaşa için kazanacağız. İlçemiz, tarih boyunca eşsiz kültürel mirası, güzel doğası ve samimi insanlarıyla öne çıkmaktadır. Ancak, her birimiz biliyoruz ki daha güzel, daha yaşanabilir bir Süleymanpaşa için birlikte hareket etmeli, sorunları birlikte çözmeliyiz. İlçemizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve sizlerin hayat kalitesini arttırmak için bu makama adayım. Halkın her kesimini kucaklayacak bir yönetim anlayışı ile buradayım. Yüzümüzü daima ileriye dönük olan yönetim anlayışımızda bu kentte geleceği her bir hemşerimle birlikte inşa etmek istiyorum. Ben bu şehrin yalnızca bugününe değil, yarınına da katkıda bulunmak; her günü bir öncekinden daha iyi hale getirmek için adayım. Yenilikçi projeler ve sürdürülebilir çözümlerle, bu şehri ileriye taşımak için buradayım. Çağımızın yadsınamaz gerçeği olan teknolojiden yönetimimizde en iyi şekilde faydalanmak, şehrimize akıllı çözümler sunmak, şehrimizin teknolojik altyapısını da bu bakış açısıyla yenilemek üzere adayım. Süleymanpaşa’yı modern ve yaşayan bir kent yapmak için buradayım. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin sorunlarının, taleplerinin ve bu şehirden beklentilerinin genç ve dinamik bir başkan adayı olarak farkındayım. Hayatın her alanında gençlerimize fırsat tanıyacak ve gerek kariyer gerek eğitim hedeflerinin destekçisi olmak üzere adayım, her birine kendi kardeşim gibi yaklaşıp hayallerini gerçekleştirmelerine yardım etmek için buradayım.
Eral, Namık Kemal Üniversitesinin öğrenci sayısının arttığını ve  üniversitenin geliştiğinin bilincinde olduklarını dile getirdi.

“SÜLEYMANPAŞA ÖĞRENCİ KENTİ OLACAK”

Süleymanpaşa’yı bir öğrenci şehri yapmak, üniversite ve kent entegrasyonunu sağlamak, yurdun dört bir yanından ailelerin emaneti olarak bu şehre  öğrencilere  memleket sıcaklığı yaşatmak istediğini aktaran Eray, şunları kaydetti: “Geleceğin liderleri ve uzmanları olan gençlerimizin fikirlerine kulak vermek, Süleymanpaşa’ya “benim memleketim” dedirtmek için buradayım.  Bu şehirde yaşayan her bireyin sesini duymak, ihtiyaçlarına karşılık vermek ve onları toplumun eşit üyesi olarak görmek, benim için temel bir değerdir. Bu yüzden engelli bireylerimiz için engelsiz bir Süleymanpaşa inşa edeceğime söz veriyorum. Engelli vatandaşlarımızın gündelik hayatta karşılaştığı zorlukları ortadan kaldırmak için adayım. Her bir vatandaşımızın daha rahat ve daha erişilebilir bir şehirde yaşaması için buradayım. Tecrübeleri, yaşanmışlıkları ve birikimleriyle çınarlarımız olan yaşlılarımız benim için pek kıymetlidir. Onların ihtiyaçlarına, isteklerine saygı göstermek ve yaşam kalitelerini arttırmaya yönelik çalışmak, kültürel etkinliklere katılımlarını teşvik etmek ve sosyal hayatla bağlantılarını güçlendirmek için adayım. Çınarlarımızın toplumun aktif bir üyesi haline gelmesi için buradayım. Bir şehrin ve toplumun güçlenip gelişmesinin anahtarlarından biri olarak gördüğümüz toplumsal cinsiyet eşitliği, yönetim vizyonumuzun temellerini oluşturan unsurlarımızdandır. Kadınlarımızın toplumun her alanında tam ve etkili bir şekilde yer alması, sadece adil bir toplumun değil, aynı zamanda daha güçlü bir Süleymanpaşa’nın da teminatıdır. Bu ilkeyle gerek eğitim hayatı gerek çalışma hayatında kadınlarımızın potansiyellerini ortaya çıkarmalarına destek olmak, istihdamı arttıracak projeler geliştirmek için adayım. Bu şehrin tüm kadınlarının sesinin daha gür çıkmasını sağlamak için buradayım. Masmavi denizi, eşsiz doğal güzellikleriyle cennetten bir köşe olan Süleymanpaşa’mızın ülkemizin turizm gözdelerinden biri olmasını sağlamak, şehrimizdeki ekonomiyi canlandırmak ve Süleymanpaşa’yı bir cazibe merkezi haline getirmek için adayım. Her anı keyifli ve yaşamaya değer bir şehir için buradayım. Halkın her kesimine hitap eden kültürel etkinlikleri düzenlemek için adayım. Sanat ve kültürü, toplumun her kesimi için köprü görevi görecek, şairler diyarına yakışacak bir Süleymanpaşa için buradayım.”

Eral, yerel basının yerel dinamiklerle desteklenmesi gerektiğine inanan bir anlayışa sahip olduklarını dile getirdi. Eral, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu şehrin benzersiz bir özelliği de kent ve denizin birbiriyle olan bağlantısıdır. Şehrimizin ruhu olan denizimizin Süleymanpaşa’mızla olan bağlantısını arttıracak projeler yapmak için adayım. Konumumuzu bir şansa dönüştürmek ve potansiyelimizden en üst düzeyde fayda sağlayacak projeler için buradayım. Bölgemizin kaçınılmaz gerçeklerinden biri olan depremle ilgili kentsel dönüşüm çalışmalarını vakit kaybetmeden hayata geçirmek için adayım. Süleymanpaşa’mızdaki her bir vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak için buradayım. Kırsal alanları desteklemek ve kooperatifçilik prensipleriyle güçlendirmek, sürdürülebilir kalkınma hedeflerimizin merkezindedir. Bu bağlamda katma değeri yüksek tarımsal ürünleri Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı pazarlarından olan başta İstanbul olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesine ulaştırmak için çeşitli projeler geliştirmek üzere adayım. Üretenin, emekçinin yanında olmak, emeğinin karşılığını vermek için buradayım. Kısacası partimizin sosyal demokrasi bakışıyla yapacağımız çalışmalarda vatandaşımızın vergilerinin her kuruşunun yine kendilerine döneceğinin teminatı ile adayım. Şeffaf, adil, özgür, dayanışma içinde bir Süleymanpaşa için buradayım.”

trakyagazetesi-“Süleymanpaşa’yı yeniden almaya söz veriyorum2

Kaynak: Gökmen Yüce