Topak’tan TESKİ’ye ağır suçlama Topak’tan TESKİ’ye ağır suçlama

Ergene Belediyesinin ocak ayı olağan Meclis toplantısı öncesi konuşan Belediye Başkanı Rasim Yüksel, acısıyla tatlısıyla 2023 yılını geride bıraktıklarını söyledi. 
Yüksel, “2023 yılında ülkeyi derinden sarsan herkesi üzüntüye boğan, 50 bini aşkın vatandaşı yitirdiğimiz 100 binden fazla insanımızın yaralandığı deprem felaketini yaşadık” dedi. 
Yine yıl boyunca meydana gelen sel felaketlerinde hayatlarını kaybedenlerin olduğunu anımsatan Yüksel, “Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize bir kez daha başsağlığı yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” diye konuştu. 
Yüksel, şunları kaydetti:
“2023 yılının son günlerinde yine yüreğimizi yakan bir haber aldık.  Kahraman Mehmetçiğimizin Kuzey Irak bölgesinde icra ettiği Pençe Kilit Harekatı sırasında bölücü terör örgütüne mensup hain teröristlerin saldırısı sonucu 12 vatan evladının şehit olduğu haberi bir kez daha yüreğimizi dağladı. Bizler de Ergene Belediyesi olarak 2024 yılının ilk Meclis toplantısında şehitlerimizin adını ölümsüzleştirmek için Karamehmet Mahallemizde çalışmalarına başladığımız ve kısa süre içerisinde tamamlayacağımız meydan projesine ‘Karamehmet Şehitler Meydanı’ adını vermeyi ve bu şekilde şehitlerimizin adını yaşatmayı uygun gördük. Bu kararın alınmasında katkı sunan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin adını yaşatacağımız Karamehmet Şehitler Meydanı halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun” 
Ergene Belediye Meclisinde ayrıca 2023 yılının Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılı olması nedeniyle ilçedeki bir caddeye 100. Yıl Caddesi adı verilmesi kararı da alındı. Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu’nda görüşülerek değerlendirilecek olan önerinin ardından komisyonca belirlenecek olan uygun bir caddeye 100. Yıl adı verilecek.

Kaynak: Özge Ebecek