Saray Belediyesi, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı ve 1 Kasım Saray’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yılını 5 gün boyunca düzenlediği programlarla gururla ve coşkuyla kutladı. Eski pazar yerinde toplanan Saraylılar, ellerinde Türk bayrağı davul zurna eşliğinde marşlarla kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe büyük ilgi gösteren vatandaşlar evlerinin balkonlarından el sallayarak, sokaklarda ve caddelerde selam vererek Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e ve korteje sevgi gösterisinde bulundu.
Saray Belediyesinin 5 gün boyunca düzenlediği “Kuruluştan Kurtuluşa” programının son gecesinde Saray’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlandı. Eski pazar yerinden başlayan Kurtuluş Yürüyüşü’nde yüzlerce kişi ellerinde Türk bayrağı ve meşaleler 2 kilometre boyunca marşlar söyledi. Kurtuluş Yürüyüşü’ne Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler, Saray Belediye Başkan yardımcıları Birdal Gökdağ ve Fuat Ünal, CHP Saray İlçe Gençlik Kolları Başkanı Alper Çarıkçı, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Pazarda denetim var Pazarda denetim var

ERKİŞ ŞİİR OKUDU
Kortej yürüyüşünün ardından program, Belediye Başkanı Erkiş’in şiir dinletisi ile devam etti. Erkiş’in Saray’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılına özel kaleme aldığı şiir izleyenlerden büyük alkış aldı.
Erkiş’ten sonra sahne alan Salih Demirci ve Emine Özata Demirci, birbirinden güzel şarkıları ile kulakların pasını sildi,  Saraylılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Konser sonunda Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören ve CHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Yavuz Candan, Salih Demirci ve Emine Özata Demirci’ye teşekkür ederek plaket takdim etti.

Kaynak: Özge Ebecek