Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün kültür sanat etkinlikleri kapsamında, “55 Metrekare” adlı tiyatro Atatürk Kültür Merkezi’nde 2 perde olarak sahnelendi. Tarık Şerbetçioğlu’nun kaleme aldığı ve yönettiği Üç Kafadarlar Tiyatrosu tarafından sahnelenen komedi türündeki oyunda İskender Bağcılar, Feriha Eyüboğlu, Tarık Şerbetçioğlu, Nur Gürkan, Nalan Cevizli, Fahri Kıncır sahne aldı. 
55 Metrekare izleyiciye “Yarın umut vaad eder, dünler bize kalacaktır, tıpkı yaşanmışlıklar gibi, o halde hayat bir tek an, o da bu an yaşasın hayat” mesajını verirken güldürürken düşündürdü. Salonu dolduran tiyatroseverlerden tam not alan “55 Metrekare” izleyenlerden büyük alkış aldı.

ATATÜRK PORTRESİ TAKDİM ETTİ
Oyun sonunda sahneye gelen Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören, oyunculara teşekkür ederek özel olarak tasarlanan Atatürk Portresi takdim etti.

Pazarda denetim var Pazarda denetim var

OYUNUN KONUSU
Macit ve Ceyda mutluluğu geç de olsa yakalamış yeni evli bir çifttir. Yeni evlerine taşındıkları gün, Ceyda’nın pek geçimli biri olduğu söylenemez annesi Bahriye Hanım, Macit’in delidolu, bir o kadar da hayat enerjisi yüksek, amcası Kamuran Bey ve en yakın arkadaşları Gülfem ve Kenan bir araya gelirse ne mi olur? Tabii ki her güzel başlayan şey gibi zamanla içinden çıkılmaz durumlar gelişebilir. Güldürürken düşündüren oyunda; bu altı insan 55 metrekarede hayatı sorgularken bize de yer yer kahkahalarla gülmek, yer yer hüzünlenmek kalır geride.

Kaynak: Özge Ebecek