24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk töreni ile başladı. Çelenk törenine Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Engin, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Vatanel, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, şehit aileleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Çerkezköy’ün Halk Ekmek Fabrikası örnek oldu Çerkezköy’ün Halk Ekmek Fabrikası örnek oldu

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Öztürk Çetin’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ve saygı duruşunun ardından  İstiklal Marşı okundu. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri, çelenk töreninin ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Öztürk Çetin tarafından günün anlam ve önemine dair konuşma yapıldı. Öztürk’ün konuşmasının ardından emekli öğretmen Süleyman Berk’e günün anısına çiçek ve hizmet şeref belgesi takdim edildi. Daha sonra 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi. 
Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin gösterisinin ardından öğretmen ve öğrenciler tarafından şarkılar seslendirildi. Program, öğretmenlerden oluşan halk oyunları ekibinin gösterisi isle sona erdi.

Kaynak: Özge Ebecek