Ergene Velimeşe FK yönetimi tarafından Ergene Belediyesi Marmaracık Göl Restoran’da dayanışma gecesi düzenlendi. Belediye Başkanı Rasim Yüksel, burada yaptığı konuşmada, Ergene Belediyesi olarak spora verdikleri desteğin artarak devam edeceğini belirtti.
Velimeşespor’un maçlarını oynadığı Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu, Velimeşe Mahallesi’nde yer alan spor salonu ve  Velimeşe’de bulunan Naim Süleymanoğlu Tesisleri‘nin Ergene Belediyesi imkanları ile yapılarak halkın kullanımına sunulduğunu aktaran Yüksel, “Bunlara ilave olarak geçtiğimiz 19 Mayıs’ta Vakıflar 19 Mayıs Gençlik Stadyumu’nu hep birlikte hizmete açtık. Bu tesisten sadece Vakıflardaki ya da Ergene’deki gençler yararlanmıyor. Tekirdağ il genelindeki amatör futbol takımları da bu tesiste maç yapıyor ve herkes bu imkanlardan istifade edebiliyor” dedi.
Velimeşe ve Vakıflar mahallelerine yapılan spor tesislerine ilave olarak Karamehmet Mahallesi’nde de yeni spor tesisi alanları kazandıracaklarını vurgulayan Yüksel, “Sadece bir mahallemizde değil her mahallemizde yatırımlarımız olacak. Geleceğimizin teminatı gençlerimize, çocuklarımıza katkı sunmak için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Karamehmet Mahallemizdeki spor alanının yapımına kısa süre içerisinde başlayacağız. Ayrıca Kırkgöz ve Esenler mahallelerimizin ortak kullanımına sunacağımız bir spor tesisi daha kazandıracağız. Bunun için saha önce kullanılan toprak saha alanının tahsisinin yapılması ile ilgili talebimiz oldu, tahsis gerçekleştiği gibi yapım için kolları sıvayacağız” diye konuştu.

Okul bahçesi güzelleşti  Okul bahçesi güzelleşti 

KULÜBE DESTEK ÇAĞRISI
Ergene Belediyesi’nin ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine yasada öngörülen miktarlar ölçüsünde malzeme desteği ile maddi destekte de bulunduğunun altını çizen Yüksel, “Amatör kulüplerimize yasaların bize verdiği yetki çerçevesinde belirlenen oran ve miktarlarda hem maddi destek sağlıyoruz hem de malzeme desteğinde bulunuyoruz. Ancak profesyonel bir kulüp olan Ergene Velimeşespor için Ergene Belediyesi olarak maddi destekte bulunmamız mümkün olmuyor. Bu noktada da kulübün başkan ve yöneticileri ile sporu seven, futbolu seven, işadamlarına, sanayicilerine esnafa görevler düşüyor. Bu tip gecelerin tertiplenmesi bu açıdan bakıldığında da büyük önem arz ediyor. Gecenin düzenlenmesinde emeği geçen yöneticilere, katkı sunan işadamlarına, sanayicilere, birim müdürlerine daire amirlerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
Ergene Velimeşe FK dayanışma gecesine Ergene Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şenol Doğramacı, Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ersan Karamehmetoğlu, Ergene Velimeşe FK başkanı Serkan Bezgin ve yönetim kurulu üyeleri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sanayiciler, iş adamları, Ergene Velimeşe FK teknik heyeti ve futbolcular da katıldı.
Sinem Güneş ve Tuncay Tuncel’in sahne aldığı gecede Ergene Velimeşe FK Başkan Yardımcısı Onur Ersoy, Ergene Velimeşe FK takımına katkılarından dolayı Rasim Yüksel’e plaket takdim etti.

Kaynak: İlkay Danacılar