Tekirdağ’a GDO’lu ürünlerin sokulduğu iddiasını sordu Tekirdağ’a GDO’lu ürünlerin sokulduğu iddiasını sordu

Daha önce Murat Dalkılıç, Bengü, Zeynep Dizdar, Niran Ünsal gibi ünlü isimlerle çalışan, 2009 yılında “Sana Güvenmiyorum” adlı parçasıyla Radyo Televizyon Üst Kurulunun vermiş olduğu “yılın en iyi bestecisi” ödülüne layık görülen Emre Kaya, 24 Kasım Cuma günü 21.30’da Çerkezköy Bes Sahne’de, 15 Aralık Cuma günü 22.00’de Pikap Performans  Çorlu’da müzikseverlerle buluşacak. Bilet fiyatları Çerkezköy’deki etkinlik için 336 TL, Çorlu’daki etkinlik için ise 224 TL’den başlıyor.

Emre Kaya kimdir?

1985 İzmir doğumlu, asıl adı Emre Gülkaya’dır. Dayısının kendisine henüz üç yaşındayken hediye ettiği cura bağlama ile müzikle tanıştı. Bağlama, keman, gitar ve klarnet gibi birçok enstrümanı çalabilen sanatçı, besteleriyle de dikkat çekmeyi başardı. “Böyle Gitmez” adlı albümüyle dikkat çeken sanatçı, kendi sesinden şarkılarının gördüğü ilgi üzerine yorumculuğunu perçinlemiş oldu. Emre Kaya, yazdığı şarkılarını Murat Boz, Murat Dalkılıç, Bengü, Zeynep Dizdar, Yıldız Tilbe, Niran Ünsal gibi popüler yorumcuların seslendirmesinin ve bu şarkıların listelerde zirveyi görmesi üzerine ismini Türkiye’nin yeni nesilde en çok tercih edilen bestecilerinin arasına soktu. Genç müzisyen, birçok projede müzik direktörü olarak da başarılı projelere imza attı. Arka arkaya çıkardığı “Toz” isimli teklisi ve “Teşekkür Ederim” albümüyle şarkıları listelerde zirveyi gören, dijital mecralarda rekorlar kıran, radyoların en çok çaldığı şarkıcı olan Emre Kaya, bu başarısıyla Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden Altın Kelebek’ de “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülünün sahibi oldu.
2014 yılın son aylarında çıkardığı albümü “Apayrı” ile birlikte sektörün önderlerinden Doğan Music Company (DMC) ile yapım şirketi olarak çalışmaya başladı. DMC’den yayımlanan ilk, kariyerinin ise üçüncü albümü “Apayrı” da yer alan tüm şarkılara imza atan Emre Kaya, apayrı ile radyolarda en çok çalan erkek sanatçı ödülünü alırken  bu albümle birlikte yılın en iyi popçu ödüllerinin de sahibi oldu. 2015 de yine sözü ve müziği kendisine ait olan “Yapboz” isimli yeni teklisi ile listeleri zorladı. Yeni şarkısı milyonlar tarafından dinlenen Emre Kaya bu şarkı ile 2015 yılında yılın en iyi bestecisi ve yılın en iyi erkek pop sanatçı ödüllerini aldı. Emre Kaya, önümüzdeki dönemde oyunculuk deneyimi yaparak sinema sektörüne girmek istiyor.
Albümleri: 2001 – Aşifte / Lades Gibi Aklımdasın, 2007 – Beni Al, 2008 – Böyle Gitmez, 2011 – Toz, 2013 – Teşekkür Ederim, 2014 – Apayrı, 2015 – Yapboz.

Kaynak: Özge Ebecek