Gürdal şampiyonları ağırladı Gürdal şampiyonları ağırladı

Randevu talebi bulunan ama yoğunluktan dolayı yanıt veremediği muhtarlarla bir araya gelmek istediğini ve toplantıyı bu sebeple gerçekleştirdiğini belirten Başkan Yüceer, “Her zaman mahalle muhtarlarıyla iletişim halinde olacağız.” dedi. Yüceer “Muhtarlarımız, Demokrasimizin temel taşı, vatandaşa hizmet yolunda bizim en değerli yol arkadaşımızdır.  Köy ve mahallelerin gerçek temsilcileri, demokrasi zincirinin ilk halkası, yerel yönetimlerin kurucu unsuru olan muhtarlarımızın, hizmetlerin vatandaşa ulaşma noktasında üstlendiği rol yadsınamaz. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman muhtarlarımızla iletişim halinde olacağız. Muhtarlarımız mahallelerde bizim gözümüz, kulağımız olacak. Onların talepleri, önerileri ve beklentileri bizim için son derece önemli çünkü biliyoruz ki muhtarlarımız vatandaşlarımızla bizim aramızda köprü vazifesi görmektedir. Vatandaşımız ilk iş olarak muhtarlarımızın kapısını çalmaktadır. Dolayısıyla muhtarlarımızla her zaman iletişim halinde olacağız. Halkımıza hizmet yolunda her zaman muhtarlarımızla birlikte yürüyeceğiz. Kapımız her zaman açık olacak. Sık sık muhtarlarımızı mahallelerinde ziyaret edeceğiz. Vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini ilk ağızdan öğreneceğiz ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacağız. Çözüm odaklı hizmet anlayışımızın temelinde muhtarlarımız olacak. 
Tüm muhtarlarımızın hayırlı olsun dilekleri için çok teşekkür ediyorum. Ben de, halkın hür iradesi ile göreve gelen muhtarlarımıza hayırlı olsun diyorum. Allah utandırmasın. Hep birlikte başaracağız. Birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız. Biz başarılı olursak kentimiz başarılı olur, kentimiz başarılı olursa halkımız mutlu olur. Vatandaşlarımızın mutluluğu her şeyden önemli. Gücünü halktan alan halkçı belediyecilik anlayışıyla dürüst, adil ve şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. Halkımızın desteği ve güveni bize çalışma motivasyonu ve güç veriyor. Şehrimizi ve geleceğimizi her alanda güçlendirmek, daha adil daha yaşanabilir daha güzel bir Tekirdağ için yola çıktık. Herkesin, her kesimin ihtiyaçlarına duyarlı bir belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz. Mutlu, üreten, ürettiğinden kazanan, hak ettiğini alan bir Tekirdağ inşa etmek için biz hazırız. Şimdi çok çalışma zamanı, halkımız bizden hizmet bekliyor. Bugün burada, yanımızda olan olamayan, destekleri ve iyi dilekleri ile bize güç veren, demokrasimizin temel taşı olan siz değerli muhtarlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Yüceer, konuşmasının ardından toplantıya katılan mahalle muhtarlarının talep ve önerilerini dinledi, notlarını aldı. Yapılacak çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Kaynak: Özge Ebecek