Kapaklı Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. Remzi Akgün Çevre Dostu Çocuk Sokağı’nda çocuklara yönelik eğitici ve farklı etkinlikler gerçekleştirilirken, İkiz Göller Mesire Alanı’nda atık toplama etkinliği yapıldı.
Çevre ve sıfır atık bilincinin oluşması için çalışmalarını başarıyla sürdüren, farklı projelerle geri dönüşüme önemli katkı sağlayan Kapaklı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Remzi Akgün Çevre Dostu Çocuk Sokağı’na kurulan stantlarda çocuklar hem sıfır atık konusunda bilgilendirildi, hem de çeşitli oyunlarla eğlendi. Öğrencilerin geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları müzik aletleri ilgi çekti. Belediye Başkanı Mustafa Çetin, öğrencilerle bir süre sohbet ederek çevre bilincinin önemini vurguladı. 

Kapaklı’da hummalı çalışma Kapaklı’da hummalı çalışma

867 KİLOGRAM ATIK PİL TOPLANDI
Etkinliğe katılarak stantları gezen ve çocuklarla bir araya gelen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 867 kilogram atık pilin toplandığı okullar arası atık pil toplama kampanyasında birinci olan Nazmiye Seyfettin Koçak Ortaokuluna ödülünü takdim etti.
5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri İkiz Göller Mesire Alanı’nda devam etti. Burada Samsung Türkiye iş birliğiyle çevre temizliği yapıldı

Kaynak: Haber Merkezi