Kent içi sokak düzenleme çalışmaları sürüyor Kent içi sokak düzenleme çalışmaları sürüyor

Keşan Belediyesi tarafından Hastane Caddesi’ne kazandırılan Keşan Lisesi Sokak Kütüphanesi, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Keşan Lisesi Sokak Kütüphanesi’nin raflarına yeni kitaplar kondu. 
Konuyla ilgili bilgi veren Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, “Keşan Lisesi Sokak Kütüphanemize açıldığı günden bu yana yaklaşık 11 bin kitap koyduk. Yaklaşık 15 bin vatandaşımız kütüphanemizden aradığı kitaplara ulaştı. Vatandaşlarımızın bize bağışladığı kitapları da teslim alarak kütüphanemizin dolaplarına koyuyoruz. Ders kitaplarına, üniversiteye hazırlık kitaplarına, romanlara, hikayelere vatandaşlarımız Keşan Lisesi Sokak Kütüphanemizden ulaşabilirler. Kendi ilgi alanlarıyla ilgili kitapları alıp faydalanabilirler. Burada önemli bir sirkülasyon var. Vatandaşlarımız ulaştıklarını kitapları bitirdikten sonra yerine getiriyor ve yeni kitap alabiliyor.” dedi.
“24 saat boyunca açık kütüphane”
Gedik, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim en büyük beklentimiz lütfen sokak kütüphanesine zarar verilmemesi, zarar verenlerin uyarılması. Hepimizin evinde okumuş olduğu kitaplar var. Vatandaşlarımızdan okudukları kitapları sokak kütüphanesine bırakması. Burada kitabı alarak okuyan vatandaşımız da geri getirecektir.  24 saat boyunca açık bir kütüphane. Vatandaşımıza bu konuda hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Kaynak: Haber Merkezi