Grafik Tasarım Bölümü öğrenci alacak Grafik Tasarım Bölümü öğrenci alacak

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Cavit Kartal, konuyla ilgili olarak  “Akademik başarının en yüksek olduğu ve öğrencilerin sınavla girdiği proje okullarına yapılan yönetici ve öğretmen atamalarının hiçbir ölçüte bağlı olmaması kabul edilemez.” dedi.
“Proje Okulları Kimsenin Babasının Çiftliği Değildir!”
Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Cavit KARTAL konuyla ilgili açıklamasında “Proje okullarını, birilerinin “babasının çiftliği” olmaktan kurtaracak düzenlemeler olmazsa olmazdır! Yeni atama döneminin yaklaştığı şu zamanda, hala kamuoyuyla paylaşılan bir yönetmelik çalışmasının duyurulmamış olması, meslektaşlarımızda endişeye neden olmaktadır.” Sözlerini söyledi.
Cavit Kartal açıklamasında Milli Eğitim Bakanlığı’na sert sözlerle tepki verdi. Kartal, “Geride bıraktığımız öğretim yılında, yeni yönetmelik hazırlanacağı gerekçesiyle, proje okullarının yönetici ve öğretmen atamaları bir yıl ötelenmişti. Bilindiği üzere, söz konusu süreç, yıllardır adeta “Keyfime göre yönetici ve öğretmen atarım projesinden” öteye gitmemiştir. Bu nedenle, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öteleme gerekçesi, eğitim çalışanlarında memnuniyet ve umutla karşılanmıştı. Ancak yeni atama döneminin yaklaştığı şu zamanda, hala eğitim kamuoyuyla paylaşılan bir yönetmelik çalışmasının duyurulmamış olması, meslektaşlarımızda endişeye neden olmaktadır. Bakanlık, geçtiğimiz dönemde söz verdiği gibi, proje okullarındaki keyfiliği ve yandaş kayırmayı sona erdirecek, objektif kriterlere haiz, liyakat ve adalet zemininde yürütülen bir usulü ivedilikle hayata geçirmelidir. Akademik başarısı en yüksek olan öğrencilerimizin sınavla girdiği bu okullarımıza yapılan yönetici ve öğretmen atamasının hiçbir ölçüte bağlı olmaması kabul edilemez. Proje okullarını, birilerinin “babasının çiftliği” olmaktan kurtaracak düzenlemeler olmazsa olmazdır!” dedi.

Kaynak: İlkay Danacılar