CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, partisinin Meclise sunduğu "kara para aklama" soru önergesinin AK Partili vekiller tarafından reddedilmesine ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Son açıklanan verilere göre 1 yılda Türkiye'ye 26 milyar dolar kayıt dışı para girdiğinin tespit edildiğini aktaran Yontar, “Bizler iktidara 2 metrelik çete listesi sunduk. Sadece bu yıl Türkiye'de yakalanan ya da öldürülen çete üyelerinin isimlerini söyledik, ‘bu konu araştırılsın, güzel ülkemiz kara para aklama yeri olmasın’ dedik ama iktidar, kirli işleri ortaya çıkacak diye bu önergemizi de reddederek konunun üstünü kendilerince kapattı.” 

Jandarmanın gösterisi nefes kesti Jandarmanın gösterisi nefes kesti

Yontar, şunları kaydetti:
“Fakat iktidar her ne yaparsa yapsın biz bu konunun üstünü asla kapatmayacağız. Türkiye'yi kara para aklama yeri yapanlar, çeteleri besleyenler, insanlar üzerinden rahatça kara para aklamaya müsaade edenler, Türkiye'nin uluslararası konumunu ve değerini bu tür kirli işlerle kirletenler, batırdıkları ekonomiyi kara para aklayarak, Türkiye'yi yol geçen hanına çevirerek düzeltmeye çalışanlar, Türkiye'nin şanlı ve şerefli geçmişini bu tür haberlerle zedeleyenler elbette Türk adaleti önünde hesap verecek ve yargılanacaklar."

Kaynak: İlkay Danacılar