Hayırseverler ve devlet el ele verdi: Tekirdağ’ın okul eksiği tamamlanıyor Hayırseverler ve devlet el ele verdi: Tekirdağ’ın okul eksiği tamamlanıyor

Çerkezköy Belediyesinin 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda düzenleyeceği Kültür ve Sanat Akademisi kurslarının kayıtları 25-29 Eylül’de Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi Başvuru Masası’na yapılabilecek.
Dekoratif Sanatlar, İşitsel Sanatlar, Görsel Sanatlar ve Sahne Sanatları ile Teknoloji ve Tasarım dallarında düzenlenecek kurslar kapsamında toplam 13 farklı branşta eğitim verilecek.

trakya  gaz

Belediye Başkanı Vahap Akay, kursa ilişkin yaptığı açıklamada,  “Bu yıl Dekoratif Sanatlar Dalı’nda düzenleyeceğimiz Dekoratif Ahşap Süsleme, Çini, Seramik ve Makrome kursumuza sadece yetişkin vatandaşlarımız müracaat edebilecekler. Görsel Sanatlar Dalı’nda düzenleyeceğimiz Yağlı Boya Kursu ve Karakalem Kurslarımızı ise hem 7-18 yaş aralığındaki çocuklarımız için, hem de 18 yaşından büyük yetişkinler için iki ayrı grup halinde düzenleyeceğiz” dedi.

SON BAŞVURU 29 EYLÜL

İşitsel Sanatlar Dalı’nda düzenlenecek piyano, gitar, bağlama ve keman kurslarının 7-18 yaş aralığı çocuklar ve 18 yaşından büyük yetişkinler için iki ayrı gruplar halinde düzenleneceğini belirten Akay, “7-13 yaş aralığındaki çocuklarımız için ayrıca Robotik Kodlama, Yaratıcı Resim ve Yaratıcı Drama kurslarımız da açılacak.  Kurslarımıza katılmak isteyen vatandaşlarımız nüfus cüzdanı fotokopileri ile müracaat ederek kayıtlarını yaptırabilirler. 18 yaşından küçükler ise velileri ile müracaat ederek kayıtlarını yaptırabilirler. Kurslarımız kontenjan ile sınırlıdır. Konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde ve Mahalle Evlerimizde (Sadece Makine Nakış Kursları) verilecek kurslarımıza zamanı olan tüm hemşerilerimizi davet ediyorum”

Kaynak: Özge Ebecek