Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan toplantı, Mustafa Çetin’in konuşması ile başladı. Yeni meclisin hayırlı olması temennisinde bulunan Çetin, “Halkımızın hür iradesiyle oluşmuş yeni meclisimizin hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dönemde görev alan tüm meclis üyelerimize önümüzdeki 5 yıl boyunca ilçemize kazandırılacak olan hizmetlerde katkı vermeleri ve ilçemize değer katmaları yönünde başarılar diliyorum” dedi.

Kapaklı Belediye Meclisi toplandı Kapaklı Belediye Meclisi toplandı

Çetin’in birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasının ardından açılış ve yoklama yapıldı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 
Gündem maddelerinin okunmasının ardından Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan, “Meclis toplantılarının sesli ve görüntülü kaydedilmesi” konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

KATİP ÜYE VE MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ SEÇİLDİ

Belediye Meclisi Başkanlık Divanı’nda iki yıl görev yapmak üzere Divan Katibi üyeleri seçildi. Gizli oy ile yapılan seçim sonucunda meclis üyeleri Emre İldiz ve Sevgi Aksoy divan katibi üyeliğine seçildi. Ardından yapılan gizli oylama ile Meclis Birinci Başkanvekilliğine Metin Kanat, İkinci Başkan Vekilliği görevine ise Ruhi Özden seçildi.
Nisan ayı meclis toplantısı encümen üye seçimi ile devam etti. Gizli oylama ile yapılan seçim sonucunda encümen üyeliğine Güven Türüt, Emre İldiz ve Rafet Öztürk seçildi.

Encümen seçiminin ardından komisyon üyelerinin seçimine geçildi. Komisyonların beş üyeden oluşması oy birliğiyle kabul edildi. Açık oylama ile yapılan seçimler neticesinde İmar Komisyonuna Metin Kanat, Rafet Öztürk, Mahmut Dağlı, Seçkin Dilsiz ve Sertif Kanat, Plan ve Bütçe Komisyonuna Sevgi Aksoy, İsmail Akdaş, Bekir Atak, Ersin Yavuz ve Cengiz Gezer, Tarife Komisyonuna ise Barış Özek, Ruhi Özden, Servet Adıgüzel, İbrahim Arslan ve Öner Vardar seçildi.

ÇİFTÇİ MALLARI KORUMA MECLİSİ VE MURAKABE HEYETİ ÜYELERİ BELİRLENDİ
Komisyon üyelerinin belirlenmesinin 4081 sayılı Çiftçi Mallarının Korunması Hakkında Kanunun 4.maddesi gereğince ilçe sınırları içerisinde ziraat ile meşgul bulunanlar arasından Çiftçi Malları Koruma Meclisine asil ve yedek üyeler seçildi. Ertürk Çamurlu, Nusret Saraç, Sermet Sarıca, Zafer Çelebi ve Yücel Başaran asil üye, Kenan Çelik, Ahmet Çakır, Ekrem Çelebi, İsmet Terzi ve Selami Şirin yedek üye olarak seçildi.
Çiftçi Malları Murakabe Heyetine ise İlhami Özkan, Burhan Küçükişcan, Yener Atalay, Nevzat Yenici ve Mehmet Yıldırım asil üye, Taner Diril, Hüseyin Kara, Salih Er, Cevat İbiş ve Erkan Kesik yedek üye olarak seçildi.

KAPAKLI OSB MÜTEŞEBBİS HEYET ÜYELERİ SEÇİLDİ
Marmara Belediyeler Birliği asil üyeliğine Hakan Değirmenci, yedek üyeliğine Metin Kanat’ın seçilmesinin ardından Kapaklı OSB Müteşebbis Heyetinde görev yapacak üyeler belirlendi. 
Mustafa Çetin, Çağlar Bütün, Halil Yıldırım, Nusret Güvercin ve Bekir Atak asil üye olarak, Sevgi Aksoy, Güven Türüt, Ruhi Özden, Barış Özek ve Servet Adıgüzel ise yedek üye olarak oy çokluğuyla seçildi.
Meclis Üyesi Belediye Başkan Yardımcılarına ödenecek aylık ödenek ile meclis başkan ve üyelerine ödenecek huzur hakkının belirlenmesini içeren gündem maddeleri oy çokluğuyla kabul edildi.
Sosyal denge tazminatı sözleşmesi görüşmelerine başlanması ve mutabakat sağlanması halinde sözleşmeyi imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesini içeren gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin on beşinci maddesini içeren hisse satışı konusu oy birliğiyle gerçekleştirilirken, ardından 2023 yılı faaliyet raporu okundu. 2023 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.
Nisan ayı meclis toplantısı 2023 yılı denetim komisyonunun okunarak meclisin bilgisine sunulmasıyla sona erdi. Başkan Çetin, alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: Haber Merkezi