Şampiyon kupasına kavuştu Şampiyon kupasına kavuştu

Yelken İl Temsilciliği faaliyet programında bulunan “Açık Tekirdağ İl Birinciliği Yelken Yarışları’’10-11 Şubat 2024 tarihleri arasında Tekirdağ Yelken   Kulübünde gerçekleştirildi. Yarışlarda Optimist ve ILCA kategorisinde Tekirdağ Yelken Kulübü 50, Galatasaray Yelken Kulübü 10, Marmara Yelken Kulübü 4, Bulgaristan’dan da 11 olmak üzere toplamda 75 sporcu mücadele etti. Mücadele sonunda dereceler 4 yarış üzerinden alındı. 
Yarışların sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren yelkencilerin ödülleri Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet ÜZGÜN, Süleymanpaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin MUTLU,Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan KOÇER, Yelken İl Temsilcisi Şenol Birol UZEL, Tekirdağ Yelken Spor Kulübü Komodoru Göksel KARAEVLİ, Tekirdağ Yelken Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerinden Serkan ŞEN, ve Onur GENCAY tarafından takdim edildi. 
OPTİMİST GENEL KLASMAN                                     
1. TUNA KAYA- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
2. BORAN ÖDEN- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
3. ALİZE DURU BİRİNKULU- GALATASARAY YELKEN
4.SHTERİON DAILOV- CYCLONE CLUB
5. MİNA DÜNDAR- GALATASARAY YELKEN
 
OPTİMİST JUNİOR                                        
1. AHMET AREL BARUT- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
2. KEMAL EFE KARA- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
3. DORUK ÖZKAN- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
4. DURU ATEŞ- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
5. AHMET YANKI UZUNÖZ- GALATASARAY YELKEN
 
OPTİMİST KIZLAR                          
1.ALİZE DURU BİRİNKULU- GALATASARAY YELKEN
2. MİNA DÜNDAR- GALATASARAY YELKEN
3. MELİS BOLAT- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
 
OPTİMİST JUNİOR KIZLAR                         
1.DURU ATEŞ- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
2. MAYA KARABAT- MARMARA YELKEN KULÜBÜ
3. LİLA ATALAY- GALATASARAY YELKEN
 
 ILCA 4 GENEL KLASMAN                            
1. EGE AYYILDIZBAYRAKTAR- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
2. İLAYDA ŞEN- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
3.VLADİMİR OBRESHKOV- SC 'CHERNO MORE-BRİZ'
4. UTKU AKSOY- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
5. ADRİANA PETKOVA- SC 'CHERNO MORE-BRİZ'
 
 ILCA 4 KIZLAR                                 
1. İLAYDA ŞEN        - TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
2. ADRİANA PETKOVA- SC 'CHERNO MORE-BRİZ'
 
  ILCA 4 JUNİOR                                              
1.  NAZ DEFNE GENÇ- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
2. EGE SUBAŞI- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
 
ILCA 6 GENEL KLASMAN                             
1. SAVELIY IVAKIN- SC 'CHERNO MORE-BRİZ'
2. KUTSAL GÜNEŞ KURNAZ- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
 
 ILCA 6 GENÇLER                                            
1. SAVELIY IVAKIN- SC 'CHERNO MORE-BRİZ'         
2. KUTSAL GÜNEŞ KURNAZ- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
 
BAMBİNOS ERKEKLER                  
1. RÜZGAR KUZEY AZMAN- GALATASARAY YELKEN
2. YAĞIZ EFE BARDAK- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ
3. KUZEY TUNA AKBAY- TEKİRDAĞ YELKEN KULÜBÜ

Kaynak: Haber Merkezi