Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından iki dönem halinde düzenlenen Yaz Spor Okulu açılış programı öncesinde kayıt yaptıran tüm çocuklarıa kıyafetleri teslim edildi.
Kıyafetlerini alan çocuklar daha sonra Zumba Kids Eğitmeni Habibe Gülper tarafından gerçekleştirilen Zumba etkinliğinde eğlenceli anlar yaşadı. Yüz boyama etkinliğinin de yapıldığı açılış programında çocuklar, animatörler eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak Yaz Spor Okulu’na keyifli bir
başlangıç yaptılar.

Otomobilden ruhsatsız silah çıktı Otomobilden ruhsatsız silah çıktı

Açılışta konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Memiş, “Toplam 15 branşta düzenlenen Yaz Spor Okulumuzda bu yıl öğrencilerimize futbol, kız futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton, kort tenis, okçuluk, halk dansları, kung fu, güreş, işaret dili, bale, temel hareket eğitimi ile tekvando branşlarında kurslar verilecek” dedi.

2. DÖNEM 22 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK
İlk dönemi bugün  başlayan ve 19 Temmuz Cuma günü sona erecek olan Yaz Spor Okullarında, konusunda uzman eğitmenlerin eğitim vereceğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Memiş, Yaz Okulu kurslarının öğrencilere katkı sunacağını  ifade etti. 
Memiş, “Bu yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuza 2 bin 500’den fazla öğrencimiz kayıt yaptırdı. İlk dönemi 19 Temmuz’da sona erecek olan Yaz Spor Okulumuzun, ikinci dönemi 22 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olup, 9 Ağustos Cuma günü sona erecek” dedi.
Çerkezköy Belediyesi 10. Yaz Spor Okulu’nda halk dansları, işaret dili ve bale kurslarının Belediye Hizmet Binası  Çok Amaçlı Salon’da verileceğini aktaran Memiş, “Kort Tenis kursumuz Tepe Piknik Alanı’nda, futbol ve kız futbol kurslarımız 1911 Spor Tesisleri ve 100. Yıl Stadı’nda, diğer bütün kurslarımız ise 29 Ekim Spor Kompleksi’nde verilecek. Bu vesile ile bir kez daha 10. Yaz Spor Okulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize ve eğitmenlerimize başarılar diliyorum. Ayrıca bizlere güvenerek çocuklarını Yaz Spor Okulu kurslarımıza
kayıt ettiren tüm velilerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi