Aygun’dan “haksız kazancı geri alın” çıkışı Aygun’dan “haksız kazancı geri alın” çıkışı

Soytürk, mesajında, Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili’ni bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Hz. Muhammed’in yeryüzünü şereflendirmesinin insanlık tarihinin en müstesna hadiselerinden biri olduğunu aktaran Soytürk, şunları kaydetti:

“Hz. Peygamberin dünyaya teşrifiyle, her türlü şiddetin, zulmün ve istismarın had safhada yaşandığı, insanların güvene, huzur ve istikrara ihtiyaç duyduğu cahiliye dönemi sona ermiştir. Rahmet Peygamberinin gelişiyle zulüm ve adaletsizlik ortadan kalkmış, yeryüzüne güven, huzur, istikrar ve saadet gelmiştir. Mevlit Kandili, Peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini yeniden hatırlamak için bir fırsat, İslam’ı müjdeleyen rahmet elçisi sevgili Peygamberimizin, engin hoşgörüsünü, merhametini, güzel ahlakını, yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yenilenme zamanıdır. Müslümanlar için güzelliklere erişme, af ve mağfirete ulaşmanın vesilesi olan bu gecenin birlik ve beraberliğimize, dirlik ve düzenimize vesile olması
temennisiyle tüm vatandaşlarımızın Mevlit Kandili’ni ve Mevlid-i Nebi Haftası’nı kutluyor, bu gecenin ve bu haftanın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

Kaynak: Özge Ebecek