Vali Soytürk, Marmaraereğlisi Kaymakamlığını ziyaret etti. 
Ziyarette Kaymakam Gökhan Gürbüzerol ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Soytürk, ardından Kaymakamlık makamında Gürbuzerol'dan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Soytürk, Marmaraereğlisi Belediyesini de ziyaret etti.
Belediye Başkanı Hikmet Ata, Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Özüpek ve belediye personeli tarafından karşılanan Soytürk, ardından başkanlık makamında Ata'dan belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Sonrasında Vali Soytürk, belediye binası içerisinde yer alan Gençlik Merkezi ve Çini Kurs Alanı’nı gezerek kursiyerlerle bir süre sohbet etti.
MUHTARLAR TOPLANTISINA KATILDI

Sanayi kaynakları daha verimli kullanılacak Sanayi kaynakları daha verimli kullanılacak

Vali Recep Soytürk başkanlığında Marmaraereğlisi Belediyesinde “Muhtarlar Toplantısı” yapıldı.
Toplantıya Vali Soytürk'ün yanı sıra Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, ilçe protokolü ve muhtarlar katıldı. Toplantıda muhtarlar söz alarak mahallelerin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Soytürk'e ilettiler.
Soytürk, Marmaraereğlisi Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı’na da katıldı.
Toplantıda yetkililer tarafından Marmaraereğlisi OSB hakkında Vali Soytürk’e brifing verildi.
Martaş Limanı'nda düzenlenen toplantıya Vali Soytürk’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Osman Abdullah Günaydın, Kaymakam Gökhan Gürbüzerol, Marmaraereğlisi OSB Müteşebbis Heyeti katıldı.
HÜKÜMET KONAĞI’NA ZİYARET
Soytürk, Tekirdağ Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından yaptırılan Yeni Marmaraereğlisi Hükümet Konağı’nı ziyaret etti.
Hükümet Konağı’nı gezerek incelemelerde bulunan Vali Soytürk, yetkililerden bilgi aldı.
Hükümet Konağı’nın yapımı sona erdiğinde içerisinde kaymakamlık makamı ile birimleri, adliye, ilçe emniyet müdürlüğü ve başka müdürlükler yer alacak. Vatandaşlara uzun yıllar kamu hizmeti verilecek.
 Vali Soytürk, Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığında görevli iken vefat eden Piyade Sözleşmeli Er Volkan Demir’in ailesini ziyaret etti.

TURK_4
Marmaraereğlisi ilçesinde gerçekleşen ziyarette Vali Soytürk, merhumun ailesine taziyelerine ileterek merhuma Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diledi.
Vali Soytürk’e ziyaretleri sırasında Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ve ilçe protokolü eşlik etti.
VATANDAŞ BULUŞMASINA KATILDI
Soytürk, Vatandaşla Buluşma Toplantısı kapsamında Marmaraereğlisi ilçesi Türkmenli Mahallesi’nde mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Toplantıda mahalle sakinleri ile bir süre sohbet eden Vali Soytürk, sorun, talep ve beklentilerini dinledi. Çözüm için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.
Toplantıya Vali Soytürk’ün yanı sıra Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ve ilçe protokolü katıldı.

Kaynak: Abdullah Yalçın