Okullar 2024’ün ekim ayına kadar hazır olacak Okullar 2024’ün ekim ayına kadar hazır olacak

Tekirdağ Türk Halk Müziği Sevenler Derneği Başkanı Saffet Acat ve dernek üyeleri, Vali Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti.
Soytürk ile bir süre görüşen Dernek Başkanı Acat, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Ardından Vali Soytürk’ü Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Tekirdağ Türk Halk Müziği Müziği Sevenler Derneği işbirliği ile  düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılı Türk Halk Müziği Konseri’ne davet etti.
BAŞKONSOLOSTAN ZİYARET
Bulgaristan Cumhuriyeti Edirne Başkonsolosu Borislav Dimitrov, Vali Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti.
Ziyarette Vali Soytürk, Başkonsolos Dimitrov ile bir süre sohbet ederek kent bilgiler verdi. Ardından iki ülke arasındaki ticari, sosyal ve kültürel ilişkiler görüşüldü.
Kendilerini Tekirdağ’da ve Valilikte ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Soytürk, ziyaretleri için Başkonsolos Dimitrov’a teşekkür etti.
2016-2018 yılları arasında Tekirdağ Valisi görevinde bulunan Vali-Mülkiye Başmüfettişi Mehmet Ceylan, 2013-2018 yılları arasında Giresun ve Denizli Valisi görevinde bulunan Vali-Mülkiye Başmüfettişi Hasan Karahan, 2015-2016 yılları arasında Tekirdağ Valisi görevinde bulunan Emekli Vali Enver Salihoğlu, 2011-2016 yılları arasında Çankırı Valisi görevinde bulunan Emekli Vali Vahdettin Özcan, Vali  Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti.
Vali Soytürk’le bir süre görüşen vali-mülkiye müfettişleri ve emekli valiler, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni etti.
Vali Soytürk de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.
Ziyarette iş insanı Mustafa Kolunsağ ve iş insanı Kani Şişman da yer aldı.
KARASU BELEDİYE BAŞKANI SARI’DAN ZİYARET
Sakarya ili Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Vali Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti.
Vali Soytürk ile bir süre görüşen Belediye Başkanı İshak Sarı, yen görevinin hayırlı olmasını temenni etti.
Çorlu Muharip Gaziler Derneği Başkanı Gazi Recep Kayacı ve Gazi İbrahim Makarnacı, Vali Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti.
Vali Soytürk, ziyarette gazilerle bir süre sohbet ederek hal ve hatırlarını sordu.
Ardından Dernek Başkanı Gazi Kayacı, yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi.
Sağlık ve Gıda Hareketi Derneği Başkanı Nail Bayrak, Vali  Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti.
Vali Soytürk’le bir süre görüşen Nail Bayrak, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Eski Hayrabolu Belediye Başkanı Şener Çelikayar, AK Parti Eski İl Başkan Yardımcısı Av. Yavuz Avcı, Vali Recep Soytürk’ü makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Kaynak: Özge Ebecek