Tekirdağ’da 287 bin 152 çocuk var Tekirdağ’da 287 bin 152 çocuk var

Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk, 7 Eylül 1996’da Bingöl’ün Genç ilçesinde askeri aracın pusuya düşürülmesi sonucu şehit olan Jandarma Er Harun Duman’ın ailesine ziyaret gerçekleştirdi. 
Ziyarette şehidin ailesiyle yakından ilgilenen Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk, hal ve hatırlarını sorarak bir süre sohbet ettiler.
Ziyarette konuşan Vali Soytürk, ”Şehitlerimizin bize emaneti olan şehit ailelerimizin her daim yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

ŞEHİT KOŞAL’IN AİLESİNE ZİYARET
Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk, 14 Temmuz  2021’de Süleymanpaşa ilçesinde yaşanan bir asayiş olayına müdahale etmek üzere gittiği olay yerinde uğradığı saldırı sonucu şehit olan çarşı ve mahalle bekçisi Gökçen Koşal’ın ailesini de ziyaret etti.
Ziyarette şehidin ailesiyle yakından ilgilenen Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk, hal ve hatırlarını sorarak bir süre sohbet ettiler.

Ziyarette konuşan Vali Soytürk, şu ifadeleri kullandı:
 “Bu topraklarda başımız dik ve özgürce yaşayabilmemizi sağlayan şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Devletimizin var olmaya devam etmesi, ulusumuzun bağımsız olması ve ülkemizde huzurlu, mutlu, şerefli ve onurlu bir şekilde hayatımızı sürdürmemizi sağlayan şehitlerimiz ve gazilerimizdir.” 
Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk’e ziyaretlerinde Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Özdemir eşlik etti.

Kaynak: Haber Merkezi