Gazeteci Ertan Gence’nin annesi son yolculuğuna uğurlandı Gazeteci Ertan Gence’nin annesi son yolculuğuna uğurlandı

Soytürk mesajında, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsuru olan basın mensuplarının, vatandaşların bilgi ve haber alma hakkının karşılanmasını sağlayarak vatandaşların bilgilenmesinde ve bilinçlenmesinde çok önemli bir görev üstlendiğini belirtti. 
Soytürk, şunları kaydetti:
“Basın mensupları, aynı zamanda vatandaşlarımızın ihtiyaç, talep ve beklentilerini duyurarak önemli bir kamu hizmeti yapmaktadır. Yerel basın mensupları, kamuoyunun beklentilerini yansıtmanın yanı sıra ilimizde hayata geçirilen projeleri, çalışmaları, etkinlikleri haber yaparak ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik yönden gelişimine de katkı sağlamaktadır. Basınımızın güçlenmesi, Tekirdağ’ın güçlenmesi demektir. Bu yüzden yerel
gazetelerimizin satın alınarak evlerimizde, iş yerlerinde, kahvehanelerde, çay bahçelerinde bulundurulması, internet haberciliği yapanların takip edilmesi, yerel basınımızın güçlenmesi ve varlığını sürdürebilmesi için büyük önem taşır.
Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına gece gündüz demeden fedakarca görev yapan tüm basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılarının devamını diliyorum.”

Kaynak: İlkay Danacılar