Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, görev yaptığı 9.5 yılda özellikle yeşil alan ve park düzenlemeleri ile Çerkezköy’ün çehresini değiştirerek, ışıl ışıl parkları, modern oyun grupları ve yeşil ile iç içe modern bir kent meydana getirdi.

(5)
GÜNDÜZLERİ BİLE PARKLARA GİRİLEMİYORDU!
“2014 yılında görevi teslim aldığımızda Çerkezköy’ün parkları bakımsız, ıssız ve güvensizdi. Bırakın geceleri, gündüzleri dahi çocuklarımız ve aileleri Çerkezköy’ün yeşil alan ve parklarını kullanamıyordu. Bazı park ve yeşil alanlar ise ihaleye verilmiş ve yapılan kaçak çıkmalar ile adeta işgal edilmiş durumdaydı” diyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “İlk önce parklarımızı bu işgalden kurtararak, modern bir şekilde düzenleyip çocuklarımızın ve ailelerinin kullanımına açtık. Geride kalan 9.5 yılda kentimizde bulunan 87 park ve 17 adet yeşil alanımızda düzenleme ve revize çalışmaları yapıp, modern bir hale getirerek 327 bin 138 metrekarelik park ve yeşil alanı gerçek sahiplerine iade ettik. 

IMG_2392
61 ADET YENİ PARK YAPILDI
Yenileme ve revize çalışmalarının dışında kentimiz genelendeki 12 mahallemizde 61 adet modern ve yeni park, 77 adet yeni yeşil alan düzenlemesi yaparak toplamda 352 bin 706 metrekarelik yeni park ve yeşil alanını Çerkezköy’ün geleceği çocuklarımız ve aileleri ile buluşturduk. Artık kentimizdeki park ve yeşil alanlarda gözleri ışıl ışıl parlayan ve gülen çocukların kahkaha sesleri ve sevinç nidaları var” dedi.
KARTALTEPE PİKNİK VE MESİRE ALANI ELDEN GİDİYORDU!
Göreve geldiklerinde Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın özel şahıslara işletmeye verilmek üzere olduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, hemen devreye girdiklerini ve 17 hektarlık alanın yeniden tahsisini Çerkezköy Belediyesi’ne gerçekleştirdiklerini ve ardından düzenleme ve yenileme çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Bu alanı, yaptığımız düzenleme ve yenileme çalışmalarının ardından bölgenin cazibe merkezi haline getirdik. Mezbelelik içerisinde olan ve vatandaşın içerisinde yürümekten korktuğu Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanımızı içerisinde yürüyüş yolları, spor alanları, piknik alanları, çocuk oyun alanları, oturma gruplarının olduğu bir alana döndürerek, ferah ve aydınlık bir şekilde Çerkezköy halkının kullanımına açtık. Bununla yetinmeyip yaklaşık 11bin metrekarelik alanda o günün şartlarında Trakya’nın en büyük çocuk parkını kurarak, ismine de ’23 Nisan Parkı’ dedik” açıklamasında bulundu.
580 DÖNÜM ALANI DAHA HALKIMIZIN KULLANIMINA AÇIYORUZ
Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda düzenleme çalışmalarının bununla da bitmediğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, uzun uğraşlar sonucunda Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın yanında bulunan 580 dönümlük alanı 2023 yılı başında Orman Genel Müdürlüğü’nden ‘Çerkezköy Kent Ormanı’ yapmak için kiraladıklarını ve çalışmalara başladıklarını belirterek, “Kiralama ihalesinin ardından söz konusu alanın tamamında Çerkezköy Kent Ormanı oluşturmak için projelendirme çalışmalarına başladık ve ihalelerimizi yaparak 580 dönümlük alanda, içerisinde biyolojik gölet, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, aydınlatma, futbol, voleybol ve tenis sahaları olan işlerimizin yapım çalışmalarının başladık.  Çalışmaların devam ettiği 580 dönümlük alanı, mevcut 170 dönümlük Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı ile birleştireceğiz. Böylece toplamda 750 dönümlük bir alan Çerkezköy Kent Ormanı olarak halkımıza hizmet verecek. Bu büyüklükte bir alanda Çerkezköylüler isterlerse yürüyüşünü yapacak, isterlerse sportif aktivitelerde bulunabilecekler, isterlerse doğa ile baş başa güzel vakit geçirecekler. Bir yandan da çocuklarımız bölgenin en büyük ve güzel parklarında oyunlarını oynayabilecekler” ifadelerini kullandı.

Hayırseverler ve devlet el ele verdi: Tekirdağ’ın okul eksiği tamamlanıyor Hayırseverler ve devlet el ele verdi: Tekirdağ’ın okul eksiği tamamlanıyor

(4)
HALK EKMEK FABRİKASI KURDUK
Artan ekmek fiyatları ve hayat pahalılığı nedeni ile Çerkezköy Belediyesi iştiraki olan Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş.’yi kurduklarını ve halk ekmek fabrikası yaparak 2023 yılının başında hizmete açtıklarını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “İlk etapta günlük 17-18 bin civarında günlük ekmek üretimi yaptığımız Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikamızın üretim kapasitesini ve ekmek çeşitliliğini arttırarak günlük üretimimizi 40 binin üzerine çıkardık. Kentimiz genelinde kurduğumuz Halk Ekmek Satış Büfelerimiz ile sağlıklı, hijyenik ve steril ortamda üretilen 220 gramlık Halk Ekmeğimiz tanesi 4.5 TL’den her sabah 8.00’dan itibaren Çerkezköy halkı ile buluşuyor. Çerkezköy halkını ucuz, güvenilir ve sağlıklı ekmek ile buluşturduk” dedi.

trakyagazetesi-VAHAP AKAY EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR
ÇERKEZKÖY’E KENT KÜTÜPHANESİ KAZANDIRDIK
Eğitim noktasında da 9.5 yılda büyük mesafe kat ettiklerini ve destek olduklarını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, önemli hayallerinden birinin de Çerkezköy’e modern bir Kent Kütüphanesi kazandırmak olduğunu ifade ederek, “Bu hayalimizin elinden Sarbak Metal Tic. ve San. A.Ş.’nin sahibi merhum işadamı Andon Arakelyan tuttu ve bize destek oldu. Fakat kendisinin ömrü bu kütüphanenin açılmasını görmeye yetmedi. Hayırsever işadamı Andon Arakelyan abinin vefatının ardından Sarbak Metal Ailesi bu işi sahiplenerek kentimize 2 katlı ve yaklaşık 900 metrekare kullanım alanı olan Kent Kütüphanemizi yaptılar. Sarbak Metal Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi adını verdiğimiz Kent Kütüphanesi kentimize çok yakıştı. Başta merhum hayırsever işadamı Andon Arakelyan olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

IMG_2377
TEKİRDAĞ’A VE GÜZEL İNSANLARINA HİZMET ETMEYE DEVAM VURGUSU YAPTI
Trakya’nın Türkiye’nin en güzel köşelerinden biri olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Tekirdağ ve Çerkezköy insanına hizmet etmek, onların hayatlarını güzelleştirip, kolaylaştırmak bizim önceliğimiz ve görevimiz. İnşallah yeni dönemde de Trakya’nın incisi Tekirdağ’ımızın güzel insanlarına hizmet etmeye, mutluluklarına ortak olmaya, hayatlarını kolaylaştırıp, güzelleştirmeye, ‘Eşit hizmet, temiz siyaset ‘anlayışı ile çalışmaya devam ederiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Haber Merkezi