Uzunköprüspor deplasmanda Kuştepe Gençlik Spor ile karşı karşıya geldi. Baştan sona üstün bir oyun sergileyen konuk ekip mücadeleden 7-2 galip ayrılmasını bildi.

Kapaklıspor deplasmandan galibiyetle döndü: 84-93 Kapaklıspor deplasmandan galibiyetle döndü: 84-93

Uzunköprüspor Başkanı Erkan Davas, maç sonrası yaptığı açıklamada; “Büyük Uzunköprüspor taraftarına sesleniyorum. Ben ve arkadaşlarım ateşten bir gömlek giydik. Hayatta sadece kendisi için yaşayan insanlardan olmayı beceremediğimiz için bu kararı verdik. Şehrimizin yaşadığı son 30 – 35 yıllık ekonomik çıkmaz da hiç umurumuzda olmadı. Dedik ki güzel şehrimizin bir ucundan tutalım. Uzunköprümüze kimimiz siyasette, kimimiz sosyal hayatta, kimimiz de spor da hep hizmeti kutsal saydık. Bunun da tek bir sebebi vardı. Yaşadığımız bu güzel şehir için elimizi taşın altına koymak. Biliniz ki en büyük zorluğumuz 3 veya 4 ay olacak. Belediyenin yardımı, stadımız için yapacağımız girişimler, kalıcı gelir kaynakları” ifadelerini kullandı.

“3-4 AY BİZİM İÇİN SIRAT KÖPRÜSÜ”

Davas, şunları kaydetti: “Başarılı olursak eğer geleceğimiz aydınlıktır. Ama şu 3 – 4 ay bizim için sırat köprüsüdür. Eğer sizlerin desteğinizle bu 3-4 ayı başarıyla geçebilirsek yolun sonu aydınlık. 28 maçlık bir periyodumuz var. Hedefimiz bu yıl ligde kalmak. Ligde kaldığımız gün biliniz ki geleceğimiz aydınlık. Ben ve arkadaşlarım inanmadığımız ve yapamayacağımız hiçbir şeyi söylemiyoruz. En büyük hedefimiz Uzunköprüspor sevgisini halka yaymaktır. Siz de yapacağınız bağışlarla isminizi Uzunköprüspor tarihine yazdırın ve yeni zaferlere hazır olun.”

Kaynak: İlkay Danacılar