Tekirdağ U17’de 3. hafta oynandı Tekirdağ U17’de 3. hafta oynandı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2023-2024 yılı Üniversitelerarası Bölgesel Lig (ÜNİLİG) Grup Futbol Müsabakaları açılış töreni Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Spor Kompleksi’nde yapıldı. 
Müsabakaların açılış törenine NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Rektör Yardımcısı ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Murat Taşan, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Dr. Serkan Aydın, diğer üniversitelerin heyetleri, spor kompleksi idari personeli ile öğrenciler katıldı.
Törenin açılışında konuşan Rektör Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünü hatırlatarak; “Sevgili genç kardeşlerim, sizler Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladığımız Türkiye Yüzyılı’nda ve ikinci asrın inşasında önemli roller oynayacaksınız” dedi. 
Şahin, futbol müsabakalarında mücadele edecek tüm sporculara başarılar diledi.
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi’nin futbol takımlarının katılımıyla gerçekleşecek müsabakalar 8 Aralık’a kadar NKÜ ev sahipliğinde oynanacak.

Kaynak: İlkay Danacılar