Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi olarak yapımına başlanılan, ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekim ayı meclis toplantısında alınan karar doğrultusunda adının Ünal Baysan Kültür Merkezi olarak değiştirilen kültür merkezi, 20 Aralık 2023 Çarşamba günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek törenle açılacak.

Tekirdağ Valisi Soytürk’ten 15 Temmuz mesajı Tekirdağ Valisi Soytürk’ten 15 Temmuz mesajı

Hatip Mahallesi’nde yer alan ve 3 kattan oluşan Ünal Baysan Kültür Merkezi, 6.900 metrekarelik alanda inşa edildi. 316,85 m² sahne ve 625 m² tiyatro salonu ve 535 normal, 14 engelli, 14 refakatçi ve 223 balkon olmak üzere 786 kişi kapasiteli ana salona sahip olan Ünal Baysan Kültür Merkezi aynı zamanda 285 kişilik küçük sahne ise hem tiyatro gösterileri için hem de toplantı salonu olarak kullanılabilecek.
Merkezde sanatçı odaları, tercüme odası, VIP salonu, sanatçı terası, çoklu kulisler, fuaye alanları, kafe, kadın ve erkek banyo ve tuvaletleri, mutfak, depo, idari ofisler, mescit alanları, danışma ve vestiyer, teknik hizmet odaları yer alıyor.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Trakya’nın en büyük kültür merkezi inşaatının tamamlanmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
Sarıkurt, “20 Aralık 2023 Çarşamba günü saat 19.00’da Trakya’nın en büyük kültür merkezinin açılışını gerçekleştireceğiz. Emek veren herkese bir kez daha teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızı kentimize kazandırdığımız bu değerli merkezin açılışına davet ediyorum.” dedi.

Kaynak: Özge Ebecek