2023-2024 sezonu Tekirdağ U17 Futbol Ligi’nde normal sezonun tamamlanmasından sonra Play’Off’a katılan takımlar belli oldu. Play-Off heyecanı hafta sonu oynanan maçlarla start aldı. 

U17’de Play-Off heyecanı 2. hafta ile devam etti U17’de Play-Off heyecanı 2. hafta ile devam etti

ÇORLU SÜLEYMANPAŞA’YI 4-1 İLE GEÇTİ 
Kendi grubunda oynadığı 6 maçı da kazanan Çorlu Belediye Futbol Kulübü, 6 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 13 puanla kendi grubunu 2. sırada tamamlayan Süleymanpaşa Namık Kemalspor ile karşılaştı. Play-Off maçında ilk hafta mücadelesinde bu iki ekip karşı karşıya geldi. Çorlu Bld. Şehir Stadı’ nda oynanan mücadeleyi Çorlu Belediye Futbol Kulübü 4-1 kazanmayı başardı. Çorlu Belediye Futbol Kulübü 3 puanla 3. sırada yer alırken, Süleymanpaşa Namık Kemalspor ilk hafta sonunda puansız olarak 5. sırada yer aldı.  

KAPAKLI SİTE, TEKİRDAĞ’A ACIMADI: 0-6
Normal grubunu üçüncü sırada bitiren ve Play-Off oynamaya hak kazanan Tekirdağspor ise Play -Off grubunun ilk haftasında sahasında kendi grubunu 6 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile kapatan Kapaklı Sitespor’u 13 Kasım Sahası’nda konuk etti. Konuk ekip Kapaklı Sitespor maçı 6-0 kazanarak adeta gövde gösterisi yaptı ve Play-Off’a iyi bir başlangıç yaptı. Kapaklı Sitespor bu sonuçla Play -Off grubunda 3 puanla zirveye yerleşirken, Tekirdağspor puansız olarak 6. sırada kaldı. 
 
FEVZİPAŞA İDDİASINI KORUDU
B Grubu’nda oynadığı 7 maçı da kazanan ve Play-Off’a hak kazanan Fevzipaşaspor ise, U17 Ligi Play-Off Grubu’nda ilk hafta maçında, kendi grubunu 5 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile bitiren Ergene Velimeşespor’u konuk etti. Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi’nde oynanan mücadeleyi Fevzipaşaspor 4-1 kazanarak iyi bir başlangıç yaptı. Fevzipaşaspor bu sonuçla 3 puanla 2. basamağa yerleşirken, Ergene Velimeşespor alıdığı yenilgi ile puansız olarak 4. basamakta yer aldı. 

Tekirdağ U17 Futbol Ligi Play- Off Grubu 1. Hafta Sonuçları 

Tekirdağspor 0-6 Kapaklı Sitespor
Çorlu Belediye Futbol Kulübü 4-1 Süleymanpaşa Namık Kemalspor 
Fevzipaşaspor 4-1 Ergene Velimeşespor

Kaynak: İlkay Danacılar