2023-2024 sezonu Tekirdağ U17 Futbol Ligi’nde heyecan kaldığı yerden devam ececek. Takımlar 6. hafta maçlarında şampiyonluk yarışında kıyasıya mücadele edecek. 

ÇORLU BELEDİYE, NAMIK KEMAL’E KONUK OLACAK
A Grubu’nda sezona ilk 5 maçını galibiyetle kapatarak başlayan 15 puanlı lider Çorlu Belediye Futbol Kulübü, deplasmanda ilk 4 maçını kazanan ve 12 puanla 2. basamakta yer alan Süleymanpaşa Namık Kemalspor ile kozlarını Karadeniz 1 Nolu Saha’da paylaşacak. Mücadele saat 14.00’te oynanacak.

ALT SIRALARDAN KURTULMAK İÇİN
Alt sıraları yakından ilgilendiren maçta 3 puanla 6. sırada yer alan Marmaraereğlisi Belediyespor, bir diğer 3 puanlı ve 5. sıradaki Akçeşmespor ile Marmaraereğlisi Sahası’nda karşılaşacak. Müsabaka 12.30’da başlayacak.

TEKİRDAĞSPOR YÜKSELİŞ PEŞİNDE
Grubun son maçında ise oynadığı 4 maçtan puan çıkaramayan 7. sıradaki Tekirdağ Adaletspor sahasında 6. puanla 4. sırada yer alan Tekirdağspor’u konuk edecek. Mücadele Karadeniz 1 Nolu Saha’da saat 12.00’de oynanacak.

Ligde 6 puanla 3. sırada yer alan Kazanderespor haftayı BAY geçecek. 

U17’de Play-Off heyecanı 4. hafta ile sürecek U17’de Play-Off heyecanı 4. hafta ile sürecek

Tekirdağ U17 Futbol Ligi A Grubu 6. Hafta Fikstürü 
 
Süleymanpaşa Namık Kemalspor - Çorlu Belediye Futbol Kulübü
Marmaraereğlisi Belediyespor - Akçeşmespor
Tekirdağ Adaletspor - Tekirdağspor
Kazanderespor - BAY

KAPAKLI SİTE ZİRVEYİ BIRAKMAK İSTEMİYOR
B Grubu’nda ilk 5 maçını galibiyetle kapatan 15 puanlı lider Kapaklı Sitespor, evinde 6 puanla 5. sırada yer alan Ergene Gençlikspor ile karşılaşacak. Mücadele saat 14.00’te Kapaklı Sahası’nda oynanacak.

FEVZİPAŞA İÇİN KOLAY HAFTA
Grupta 5 maçta 15 puanla 2. sırada yer alan zirve ortağı Fevzipaşaspor ise grupta puanla tanışamayan 8. sıradaki Çerkezgücüspor ile karşılaşacak. Müsabaka saat 13.00’te Çerkezköy 29 Ekim Spor Kompleksi’nde oynanacak.  

3.’LÜK İÇİN KAPIŞMA
Oynadığı 5 maçta 9 puanla 3. sırada yer alan Çerkezköy 1923 Gençlikspor ise topladığı 9 puanla 4. basamakta yer alan Ergene Velimeşespor’a konuk olacak. Mücadele Ergene Sahası’nda saat 12.00’de başlayacak. 
 
KAPAKLISPOR HÜKMEN KAZANACAK
Alt sıraların mücadelesinde 3 puanla 6. sırada bulunan Kapaklıspor evinde puansız olarak 7. sırada bulunan Tekirdağ Marmaraspor’u konuk edecekti. Tekirdağ Marmaraspor ligden çekildiği için Kapaklıspor hükmen galip sayılacak.

Tekirdağ U17 Futbol Ligi B Grubu 6. Hafta Fikstürü 

Kapaklı Sitespor - Ergene Gençlikspor 
Kapaklıspor - Tekirdağ Marmaraspor
Ergene Velimeşespor - Çerkezköy 1923 Gençlikspor
Çerkezgücüspor - Fevzipaşaspor

Kaynak: İlkay Danacılar