İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, yaptığı basın açıklamasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılında, Cumhuriyetin ana unsuru Türk milliyetçiliğine yönelik yeni bir saldırının daha geçtiğimiz günlerde ifşa olduğunu söyledi.

1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk milliyetçiliğinin, 2023’te iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgasına karşı Türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alındığını savunan Metiner, “Bu topraklarda gazetecilik, gerektiğinde Hasan Tahsin olup en önde atılmayı gerektirmektedir. Nitekim gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de bu sorumluluğu alarak ileri atılmıştır. Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi saçları kazıtılmış, sağlık hakkından mahkum bırakılmışlardır” dedi.

Arnavutluk her yönüyle tanıtıldı Arnavutluk her yönüyle tanıtıldı

Metiner, şöyle konuştu: “Bu kasıtlı ve art niyetli saldırı dalgasının sonucunda, dava dosyasına, söylemekten utanç duyacağımız ‘gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir’ ifadesi girmiştir. Dosyada delil diye yer alan ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur. Buradan kamuoyuna şunu memnuniyetle duyuruyoruz. Türk milliyetçisi olmak, Türk milliyetçiliği için paylaşımlarda bulunmak, ‘şehitler ölmez, vatan bölünmez’ pankartını taşımak suçsa, bu suça İYİ Parti teşkilatları olarak hepimiz ortağız. Sözde çözümü Oslo’da, Habur’da, Kandil’de arayan, posta güvercinleriyle terör örgütü elebaşına mesajlar gönderen iktidar, hem sığınmacı gündemini bastırmak hem de Çözüm Süreci garabetinde yaptığı gibi Türk milliyetçiliğini yeniden mahkum etmeye çalışacaksa, buradan duyuruyoruz ki karşısında dimdik İYİ Parti teşkilatını bulacaktır. Bu toprakların mayasıyla yoğrulan, beş bin yıllık mazisiyle insanlık tarihini belirleyen Türk milletinin milliyetçiliğini yapmak da bu ülkenin her bir vatandaşına düşen temel görevdir. Temelinde yabancı düşmanlığı bulunmayan, soy ırkçılığıyla alakası olmayan, başta Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; Ziya Gökalp’lerden Erol Güngör’lere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk milliyetçiliğini koruma vazifesini, İYİ Parti olarak her zaman üstleneceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılında, Türk milliyetçiliğini mahkum etmeye çalışan mihraklara geçit vermeyeceğiz.”

Kaynak: Özge Ebecek