Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bir dizi temaslarda bulunan BUA heyeti, Türkiye Cumhuriyeti Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay'ı makamında ziyaret etti.

Trakya Üniversitesi Rektörü ve Balkan Üniversiteler Birliği (BUA) Genel Sekreteri Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ile BUA Dönem Başkanı Tuzla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nermina Hadžigrahić ve Rektör Yardımcısı Dr. Jasmin Suljagiç’ten oluşan BUA heyeti, Türkiye Cumhuriyeti Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay'ı ziyaret ederek BUA’nın çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi. Ziyarette Tiran Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Metin Bulut da yer aldı.

BUA’nın çalışmalarının oldukça değerli bulduğunu söyleyen Tayyar Kağan Atay, Trakya Üniversitesinin bölgede güçlü bir etkisinin olduğunu ve giderek genişleyen BUA’nın da Balkanlarda etkin bir rol oynadığını ifade ederek, Tiran Büyükelçisi olarak hayata geçirilecek iş birlikleri ve projelere destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Editör: Trakya Gazetesi